şükela:  tümü | bugün
  • zincirleme bir rezalettir. iki farklı olay üzerinden iki kere mağdur edildim. olay şöyle;

geçen hafta kartım uzun süredir aktif olmadığı için banka şubesine giderek borsa yatırım hesabı açtım(açtığımı sandım). araya hafta sonu girdiği için borsa ile ilgilenmedim. bugün ilk iş oturdum başına hesap vs, halledeyim analizlere bakayım dedim. günlük yatırımlar yapacağım için de sırf bu yüzden 1 saat erken kalktım. hesap girişini onaylamıyor hatası ile müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. online müşteri olarak gözüktüğümü bunu sadece şube de yapabileceğimi söyledi. başına gelecekleri bilmediğim için "gideyim geleyim iki dakika ne olur" dedim. şubeye gittim işlemi hallettim iyicene de sordum e-şube üzerinden yatırım hesabınızı oluşturun ve girişinizi yapın dedi. mobilden olmadığı için doğrudan eve gittim. bu arada geçen hafta borsa hesabı açacağım diye bana ne imzalattılar, hiç bir fikrim yok.

eve vardım açtım e-şubeyi ve gerekli işlemleri, anketi doldurdum. "kurumsal hesapta oluşturulamaz" diye hata verdi. tekrar aradım müşteri hizmetlerini böyle böyle diye anlattım. müşteri hizmetlerindeki kişi "hesabınız kurumsal olarak gözüküyor, isterseniz yeni vadesiz hesap açalım" dedi. tamam dedik, hesabı açtı derken kapatmadım işlemler için yönlendirsin istedim. yeni yatırım hesabı oluştur falan ilerledik, bu sefer de "kişinin meslek bilgisi eksik " hatası verdi. müşteri hizmetleri bu bilgi doldurmak için yetkim yok tekrar şubeye gitmem gerektiğini söyledi. bu işlemleri neden tek seferde kontrol edipte halledemedik de 2 kere şubede, 1 kerede müşteri hizmetlerinde yanlış yönlendirilerek günün içine sıçtınız. son arayanın bir hatası olmadığı içinde bir şey söyleyemedim ama görüşmeyi dinlesinler diye önceki yetersizliklerinden tek tek söylendim ama ne çare sinirlendiğim ile kaldım. en sonda "siz isterseniz bir de ziraat borsa müşteri hizmetlerini arayın, belki oradan hesap açabilirler" dedi. aradım (6-7 dakikada anca bağlandı) yine anlattım olayı, bakıyorum, inceliyorum, biraz bekleteceğim vs. derken sonunda, "yapamıyoruz işlemi normalde böyle hatalar olmaz, %95 oranında karşılaşmadığımız durumlar" diye ekledi. en baştan hesap açarken kural kaide bilmeyen insanlar yüzünden geçen güne mi yanayım. tüm takip ettiğim hisseler tavan yapmış harika bir başlangıç yapacaktım ona mı yanayım derken saat te 12 oldu öğle molası da girdi işin içine. lanet olsun dedim şubeye de gitmedim. daha yüksek komisyon alan başka bir bankadan 5 dakikada hesap açtım.

ben şubeye ilk gittiğimde bana ne işlem yaptılar ve ne işe yaradı? hiç bir etkisini olduğunu düşünmüyorum, sıra geldiği için adettendir deyip geçti herhalde.

müşteri hizmetleri neden "kurumsal-vadesiz hesap" gibi ayrıntıyı görmüyor mu?
    "online müşteri" hatasını görünce direk yolladı şubeye. maksat görüşme olumlu bitsin(son görüştüğüm kadına patladı olay).

ikinci kez şubeye gittim. neden "kurumsal hesap" dikkatlerini çekmiyor. ben neden bilgisiz yönlendirmeler içerisinde savruluyorum.

her seferinde şikayet oluşturma vs. durumlara üşenirdim ama ben bu kadar bilgisizlik, iş bilmezlik görmedim. pazartesi den midir nedir anlamadım.

gelen sorulara yönelik edit: normalde garanti ve enpara kullanıyorum. borsa için ziraat bankası en düşük komisyonlu işlem yaptıran banka olduğu için kullanmak istedim, yoksa bir daha önünden geçmem.
  • benim de askerliğin dönüş yol parasını yatırmadılar hala. sana da ayıp etmişler. püh onlara. döveyim mi abisi?
  • bize ne bundan dedirten durumdur.
    ben de ziraat bankası yönetim kuruluna ultra yüksek maaşla birini atadılar sandım.
  • sürekli kullandığın hesap ne oldu da ziraat bankasına düştün. rp/ 6/10

zamanında vakıflar bankasına gittim. ( şubeler her zaman itici, gereksiz, iş bitmez dükkanı ) bir saat bekledim siramatik sıram gelince bankoda görevliye dedim. kyk borcumu ödeyeceğim. bankoda görevli yetkim yok diğer bankoda görevli personele git demez mi! bir anda kan beynime sıçradı. süs diye mi oturdun dememle bitişikteki diğer personel hemen ben tahsil ederim buyrun deyiverdi. demem o ki su aygırları afrika'da perişan halde.

sürekli yapmadığı bir iş olabilir çalışan personelin ve yaptığı işin pekala çok iyi olduğunu zannediyor olabilir. tabi bu onun işi düzgün yaptığı anlamına gelmez.

rezalet olarak aslında daha yüksek puan verirdim ama 4 puan size kırdım. sonuç olarak devlet bankasında hesap açıp işlem yapmak istiyorsunuz ama birkaç dakikada sonuçlansın diye bekliyorsunuz. muz cumhuriyeti mi burası.

edit: hatalı yazımlar