şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşın ısrarları üzerine yazıyorum. üstelik benim de gittiğim bir mekandı, artık gitmeyeceğime eminim. yeterince rezalet yaşanmış olduğu kanaatindeyim.

"bugün akşam üzeri kalabalık bir grup olarak ankara balgat'ta bulunan beylerbeyi nargile cafe'ye gidip oturduk. kalabalıktan kaynaklı olarak ne alacağımıza ve ne çeşit nargile alacağımıza karar verememişken en son bir çeşit nargile söyledik.

bu olaydan 10 dk sonra önümüze zorla bardaklarla çaylar koyuldu. şaşırarak şimdi bir şey içmeyeceğimizi söylememize rağmen beylerbeyinde çalışan uzun saçlı kısa boylu garson adam bizim içmek zorunda olduğumuzu söyledi. anlam veremeyerek neyi içmemiz gerektiğini anlamaya çalışıp sorduk, içecek içmek zorunda olduğumuzu söyledi.

içmek istediğimizde zaten sirapiş verdiğimizi, şimdi bu çayları içmek istmediğimizi söylememize rağmen "bir şey içmek zorundasınız bir nargile ile o kadar kişi içecek içmeden oturamazsınız" dedi. nargile gelsin içecek de isteriz, ki çay içenlerimiz de vardı o sırada, zaman geçsin yine başka şeyler de isteriz. nargileyi yeni sipariş etmişiz, daha nargile bile gelmemiş, yapılan muamele tamamen insanlık dışı ve esnaflık bilmezlik idi. yetkili bir kişi bulmaya çalışıp birileriyle konuştuk ancak düzelecek bir şey olacağını sanmıyorum. zihniyet belli. sonuç olarak kalkıp gittik oradan, bir daha asla gitmeyeceğiz. dışarıdan görenler insan gibi muamele yapıldığını sanır. biz de öyle sanıyorduk ve kanaatimizde oydu ancak bu olaydan sonra herkese bu olayı anlatıp o mekana gitmelerine de engel olacağım."