• bundan yalnızca iki ay önce yaptığım her çıkarım ve tahmin doğru çıktı. dolar inanılmaz bir yükselişe girdi. ülke batmaya başladı. efendiler az tarih okuyun. i.dünya savaşı nasıl çıktı okuyun, büyük krizler nasıl çıktı okuyun. hepsinde kaza geliyorum diyordu ve hepsinde ufacık bir kıvılcım büyük bir patlama için yeterli oldu. bir papaz yüzünden değil, 16 yıldır uygulanan yanlış politikalar yüzünden bu haldeyiz. simcity bile oynasan ilk iş fabrika kurmak amk. bu kadar basit bir mentaliteyi anlamamları şaşırtıcı. yok efendim neymiş; o kadar adam anlamadı sen anladın, o adamların planı varmış da rerero herhero .ne haliniz varsa görün. ben arkama yaslanıp izleyeceğim. isteyenler için gün be gün spoiler:

--- spoiler ---

dolar yarın büyük bir sıçrayışla güne başlayacak. tahmin etmesi zor olmasa gerek. bankalar önlem alacak. hesaplara el koyulması bile olası. ekonomi inanılmaz bir zarar görecek. artık dolar 8 mi olur 9 mu olur onu bilemem. kurban bayramını atlatabilisek bu ülke kriz mriz görmeyecek. kırılma noktamız kurban bayramı. başımızdakiler mecburen amerika ile müzakereye gidecek. anlasma bir şekilde sağlanacak. sözde düzeldi denilen kur eskisine göre çok daha yüksek rakamlarda olacak. ben 5.50 ile 6 arası diye not ettim. o zamana kadar ekonomi çok ciddi zararlar görecek zaten. kriz olmasa dahi birçok şirket iflas edecek. aslına bakarsanız ülke olası bir kriz için hazırlıklı. ancak pirus zaferi gibi bir şey olacak. ha diyelim ola ki kriz çıktı, kesinlikle bunu istemeyiz, bir günde doların değerinin 5-6 kat artması mümkün. venezuela'dan beter oluruz haberiniz olsun. en azından adamlar petrol satıyorlar. bizde o da yok. hiç kusura bakmayın efenim; ne iman gücünüz ne de milliyetçiliğiniz sizi kurtaramayacak. suç oranları artacak. ülke gitgide yaşanmaz bir yer olacak. iyi haber; suriyeliler muhtemelen kendi ülkelerine dönerler.
    --- spoiler ---

hayatım boyunca atatürk'ün dile getirdiği gençliğe yakışan bir birey olamaya çalıştım. ama bana pes dedirttiniz. daha çok spoiler için mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz.
  • deliye hergün bayram bize de her gün kara.
  • hani uretim uretim diyorsunuz ya ezbere ogrendiginiz seylerle, fabrika diye bagiriyordunuz ya, merak etmeyin avrupa birligi ve amerika'nin cin'e uygulayacagi ambargo sonrasinda 10 yil icinde turkiye'nin her yerinden fabrika fiskiracak , kisi basi 100 usd/ay'a bayila bayila calisirsiniz artik.
  • desene black friday oldu sana black monday
  • piyasa açık değil. 500 600 dolar alsam diyordum iş bank 670 yapmış. alsam mı bilemedim
  • neden kimse dur demiyor lan bu işe? oturmuş maç izler gibi izliyoruz. ne yapacağız?

tarihe geçecek olan pazartesi.
  • mein gott
hesabın var mı? giriş yap