• gayet yerinde açıklamalardır.
  • anlamadım ama iyi bişey diyor herhalde , yani lütfen öyle olsun..
  • açıklamadan mıdır bilemiyorum ama düşmeye başladı
  • (bkz: şakkadanak)
  • bu açıklamayla piyasaya sağlam bir müdahale gelmiştir. dolar kurunu 10 krş aşağı çekebilir.
  • (bkz: sabit kur is loading)

özet:aman gözünüzü seveyim bankalar, kuru yukseltmeyin, makası çok açmayın. biz size ne istiyorsanız veririz.

erdem bascı'dan sonra ilk defa mb hayat belirtisi gösterdi, bu da bir şeydir. umarım bu yolda mb bankaların oyuncağı haline gelmez.
  • ya buraya bazı yazar arkadaşlarımız gelip boş yapmasın. bilgi edinmeye çalışıyoruz. bir iki yazar arkadaşımız burada tanım girsin de açıklamanın ne anlama geldiğini anlamak, değerlendirmek için giriyoruz. boş beleş şeyler yazmak isteyen lütfen başka başlıklara yazsın ya da başa sözlük ve türevlerinde yazıp, önemli başlıkları meşgul etmesinler.

tanım: merkez bankasının, doların 7 tl bandında gezerken, bir hamle olarak bankaların bütün nakit para cinsinden ihtiyaç duyduğı likiditeyi karşılayacağını açıklaması
  • devletinin hamlesi kalmadığına inananları üzecektir.

türkiye devletinin gücünü bilmiyorsunuz.
  • şu ekşi’de ne kadar çok espri yapan insan varmış doların sayesinde hepsini tanıdık ama çok zorlamayın arkadaşım aynı espriyi üst üste kaç kişi yapıyor farkındamısınız herşey tadında güzel şurada artık aynı espriyi okumaktan sözlükten soğuttunuz bilin.
  • ahahaha birlik beraberlik mesajı veren o ağzınızı yerim ibibikler siziii..

patlamış mısırlarımı hazırlamış bekliyordum, aylar yıllır öncesine giden girdilerime bak. gerizekalılar da 5 günlük bir olay sanıyor bu işi inanılmaz.

açlıkla terbiye edileceksiniz.

al sana birlik! git şimdi havaya silah sık, koyduk mu diye bağır sokaklarda..

bir de etrafımda "sanki milyar dolarların var abi" diye küçümsemeye çalışan hıyarlar bitti. beni kurtarmaya yetecekte artacak var. ben karıncayım sen ağustos böceği bu hikayede.

winter is comin, bi sikitirp gidin.

edit: bu başlığa özel değil, toplu aktroll birlik beraberlik kampanyasına tepkim buraya denk gelmiştir.

ek not: bankalara ciddi döviz çekme talebi geldiğinden batmalarını engellemeye çalışmak için alınmış karardır. piyasayı üretici-tüketici açısından rahatlatacak ve doların yükselişini durduracak bir olayı yoktur yani.

edit2: hakkımda soruşturma olabilirmiş. buyrun efenim, yerim belli yurdum belli. bu yazıyı silersem götümü siksinler. biz bu ülkenin gerçek sahibi atatürkçü gençliğiz, 6. filoya namaz kılan hıyarlardan değiliz. vatanseverliği de sizden öğrenecek hiç değiliz.
hesabın var mı? giriş yap