şükela:  tümü | bugün
  • bddk tarafından alınan karar.

kaynak

(bkz: swap)
  • bilenler öğretirse sevinirim ama sanırım para takasının, değiş tokuşunun sınırlandırılması gibi bir durum.
  • bankalar son oz kaynaklarinin %50'sinden fazlasi icin tl satip doviz alamayacaklar.

dovize hucumu engelliyor gibi gorunmek isteselerde turkcesi dolar almak isteyen baska kapiya, satmak isteyene canim feda.
  • swap; piyasalar arası döviz alım satım işlemi. bayağı bir ciddi olaydır.
  • "oooooooooo, biber gazı oleeeeey
    biber gazı oley, biber gazı oley, biber gazı oleeeeey."

nidalarıyla karşıladım.

rayından çıkmakta olan ekonomi trenini frenlemek için sert ama mantıklı bir önlem olmuş.
  • kendi ayaklarina siktilar. benzin dokmeye devam yangina. kimler var basimizda suratlarina tukurdugumun comarlari! bunlara oy atan nokta noktalar!
  • öncül depremlerdendir,yaklaşmakta olana ışık tutmaktadır.yatırımcı nasıl kaçırılır,piyasadan nasıl döviz daha fazla çekilir 101 olarak okutulabilir.
  • serbest piyasanın çok da serbest olmadığını gösteren açıklamadır.
  • biri reise birşey mi dedi ?

https://eksiup.com/776f0476295
  • swap: önceden belirlenen bir kur ile tarafların farklı dövizleri sözleşme ile alım satıma konu etmesidir. yani siz bugünden gelecekteki kur'u şimdiden fiyatlayıp borç alıp veriyorsunuz !

bddk bunu yaparak bugünden gelecekteki fiyata uygulanacak yükseltici baskıyı engellemeye çalışıyor.

sanırım ikinci adım tl nakit ihtiyacı olan bankalara bunun karşılığında döviz gösterme zorunluluğu getirilmesi olacak tabi bununda merkez bankası yapar.(bkz: sterilizasyon)..