şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle benliğimde cereyan eden durum. vatanım adına, bir sonraki nesiller adına üzülmekten bir hal oldum. artık yarınlarda güneşli güzel bir ülke göremiyorum. bittim, yoruldum, tükendim. bu başlığı açmaktaki amacım başkalarının da umudunu kırmak değil. yeniden ümitleneceğim motivasyonu nereden nasıl bulabilirim, bunu öğrenmek. yardımcı olabilecek varsa lütfen yardım edebilir mi bana, çok ihtiyacım var.

edit: gerek entry girerek gerek mesaj yoluyla yardımcı olmaya çalışan tüm suser arkadaşlara teşekkür ederim. mesajlarına dönemediğim bircok kişi var hepinizin yazdıklarını tek tek okuyorum.
    genel kanı kabullenmekten başka çare olmadığı yönünde, birçok kişi benimle aynı durumda. umut etmenin bir hastalık olduğunu düşünenler var, belki de en doğrusu budur bilemiyorum.

coğrafya kaderdir diyor ya ibni haldun ben de ekliyorum. püü böyle kaderin amını talihini sikiyim.
  • hemen en yakındaki akp il/ilçe başkanlığına kayıt yaptır. 3 5 bişeyler atarlar sana. kriz var ama çok beklentiyi yüksek tutma :)
  • an itibari ile gelecek falan kalmadı depresyona girdim eğer biri umudunu kaybetmiyorsa bana nasıl yaptığını anlatabilir mi? çok ihtiyacım var
  • cumhuriyet devrimlerinin bile koruyamadığı bir devletten benim de umudum yok açıkçası.

atamız muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur demiş ama bu millette o asil kan maalesef yok sanki. siyasal islamı temizlemenin bir yolunu göremiyorum benim umutsuzluğumun en temel kaynağı da budur.
  • çok şanssız dönemlerden geçtiğimiz kesin ama burası memleket yahu.. hadi vazgeçelim deyince olmuyor ki. her batışın bir çıkışı vardır arkadaşlar, burası bizim evimiz.
  • duygulara tercüman oldun.
  • bayağı geç kalmışsın dostum. ben o umudu 16 yıl önce kaybettim.
  • parkeyle bakışıyoruz yarım saattir
  • bunu yazan ruh hali, bir de birinci dünya savaşı sonrasında, kurtuluş savaşı öncesindeki günleri tecrübe etseydi. o kadar imkansızlığın, yokluğun içinde intihar ederdi.

velede bak, her türlü konfor elinin altında. umudu kalmamışmış.
  • görüldüğü üzere 19 dakikada gerçekleşmiştir.
    erken umut kaybetme var sende. dedeni falan düşün.