şükela:  tümü | bugün
  • hemen en yakındaki akp il/ilçe başkanlığına kayıt yaptır. 3 5 bişeyler atarlar sana. kriz var ama çok beklentiyi yüksek tutma :)
  • an itibari ile gelecek falan kalmadı depresyona girdim eğer biri umudunu kaybetmiyorsa bana nasıl yaptığını anlatabilir mi? çok ihtiyacım var
  • cumhuriyet devrimlerinin bile koruyamadığı bir devletten benim de umudum yok açıkçası.

atamız muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur demiş ama bu millette o asil kan maalesef yok sanki. siyasal islamı temizlemenin bir yolunu göremiyorum benim umutsuzluğumun en temel kaynağı da budur.
  • çok şanssız dönemlerden geçtiğimiz kesin ama burası memleket yahu.. hadi vazgeçelim deyince olmuyor ki. her batışın bir çıkışı vardır arkadaşlar, burası bizim evimiz.
  • duygulara tercüman oldun.
  • bayağı geç kalmışsın dostum. ben o umudu 16 yıl önce kaybettim.
  • parkeyle bakışıyoruz yarım saattir
  • bunu yazan ruh hali, bir de birinci dünya savaşı sonrasında, kurtuluş savaşı öncesindeki günleri tecrübe etseydi. o kadar imkansızlığın, yokluğun içinde intihar ederdi.

velede bak, her türlü konfor elinin altında. umudu kalmamışmış.
  • 'bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

ey türk istikbalinin evladı! işte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, türk istiklâl ve cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!'

tünelin ucunu görebildiğimi iddia edemem. çok iyimser de sayılmam. ama oralardan çıkılmışsa, buralardan da çıkılır elbet diye umuyorum. gidene saygım var ama ben annemi, abilerimi, ablamı, yeğenimi bırakıp gidebileceğimi düşünmüyorum. benim gibi de bir sürü insan olduğunu düşünüyorum.

bir de şunu koyalım: hakkın var

bir gün bu ülkede çoğunluk insanın devlet için değil devletin insan için var olduğunu anlayacak. gerçekten görebilecek miyim bilmiyorum ama o günleri görecek insanlar bu günlerde yetişecek. göremeyecek olsak da bu sürece destek olmak gerekiyor galiba.
  • ben umudumu 16 nisan 2017 gecesi kaybetmiştim ama bazıları daha erken pes etmişti. sen yine iyi dayanmışsın kardeş.