şükela:  tümü | bugün
  • istanbul halinde bir kamyon domatesi vatandaşa ucuza satmaktansa pahalılık düzeni bozulmasın diye çöpe dökmeyi tercih eden hal esnafı şu linkten izlenebilir.(tweet atan kişinin tanımlaması bu şekildedir)
    eğer bu ülke yöneticilerinde (belediye başkanı veya tarım bakanı) vicdan varsa gerekli incelemeyi yapar ve iyi niyet yok ise bu adamların lisansları iptal edilir cümle aleme ibret olsun diye ve bir daha da lisans verilmez.
    ben evime yeterli gıda götüremiyorum allah asgari ücretlinin yardımcısı olsun.

edit: video sahibinin şu sözlerini de buraya eklemek gerekli görülmüştür;

`fabrika arsaları para ediyor diye "çalışan fabrikaları kapatıp!" rezidans diken kafa ile tarım politikasında istikrarsızlığı lehlerine çeviren kafa düzelmediği sürece bu ülkenin gidişi uçurumdur.`
  • ülkede bir arazi mafyaları bir de sebze meyve mafyaları bitmiyor. maalesef çalışanların almasına bile izin vermiyorlar.
  • m2 ye 5 orospuçocuğu düşen ülke mi olur.

yapmışlar amk.

neresine bakarsan çakallık, adilik, zülum , rant , çete.

alın size nefis bir örnek .
  • klasik türkiye esnafı maalesef. her gün konuşulan “ne olacak bu memleketin hali”’ndeki sorunun kendisi olan kişi.

(bkz: allah ıslah etsin)
    (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
  • ülkenin kaynakları çöpe atılıyor. sonra bu ülke niye gelişmiyor.

her bir kızarıklığında emek olan, masraf olan domatesin çöpe dökülmesidir.

tek kelimeyle yazık.
  • pazarcıların, tarladan alınmış, nakliyesi ödenmiş ama istedikleri fiyata satamadıkları domatesi çöpe dökmesi hadisesidir.

bizim içimiz çürümüş. ekonomik kriz bir sebep değil sonuçtur. ahlaki çöküntünün bir sonucu.

kaynak
  • dini imanı para olmuş ahlak, insanlık yoksunu adamların kötü kalbinin eylemidir. dağıt bedavaya, fakir fukara sevinsin..
  • mahallemizdeki pazarcı esnafının ise kilosunu 1 liradan satarak yaptığı eylem. şov uğruna israf yapmanın haklı bir tarafını göremiyorum.
  • bence olay fiyat artsın diye değildir. koca hal de 1 kamyon mal yüzünden mi fiyat düşük? 1 kamyon mal olmasa fiyat çok mu yükselecek. hayır.

elindeki 500bin tl ile borsada thy hissesine yön verebilir misin?
    düğününde takılan altını siktir et, bir sarraf 10 kg altın bozsa altın fiyatı değişir mi?

peki kilosu 1 tl’ye satılan malı, zarar ediyorum çok zarardayım diyen bir adamdan 2 tl ye kaç kişi alır?

sığ düşünüp duyar kasmayın amk
    gemisini kurtaran kaptan artık.
    mal adamın ister döker ister yer.

tarlalarda bir sürü karpuz kaldı. gidip aldınız mı çiftçiden?
  • patates mafyası dendiğinde inanmayan tipleri sahneye alalım.

recep tayyip erdoğan'ın işaret ettiği lobi.