şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: emre için adalet)

  ön edit 3: sayın ahmet bey'in ınstagram üzerinden paylaştığı şu paylaşım ve güzel yorumu neticesinde görüşlerim şudur ki; kendisinin iyi bir insan olduğuna -ki zaten duyumlarım da bu yöndeydi- inanıyorum. kokoreç ve midyelerinin lezzeti konusunda en ufak bir şüphem olmamasına karşı çalışan garsonlarının müşteriye karşı tavırlarının daha nazik olmasını temenni ederim. ben ve ailem saygılarımızı sunar ahmet bey'e iyi bir çalışma yaşamı dilerim.

  ön edit 2: sevgili suserlar yazdıklarınızı şaşkınlık içerisinde okudum ve sözlüğün asıl içler acısı haline sebebin, insanların yaşadıkları olayları paylaşması değil de o olaylara yapılan bütün yersiz yorumlar olduğu kanaatindeyim. olayların büyüklüğü küçüklüğü önemli değil. sonuçta ortada bir yanlış var ve bu yanlışa hep bir ağızdan dur demek yerine, "hebele hübele hahaha peçete sana girsin" tarzı yorumlar yaptığınız için, bu herifler böyle azıttı. bundan ötürü de eminönü garson terörü yaşandı, bundan ötürü ki her gün herkesin sessiz kaldığı, görmezden geldiği bu tip olaylar yaşandı ve yaşanıyor. sizler bugün bunlara bir dur demezseniz yarın dayak yer, hırpalanır, itilir kakılırsınız ve o zaman gelince de hak aramaya çalışmayın çünkü yanınıza duracak kimse kalmamış olacak.

  ön edit 1: yıllardır sözlükteyim ancak açtığım başlık sayısı bir elin parmaklarını geçmez. bu olaydan sonra, yaşananları yazma ihtiyacı duydum çünkü bu tiplere dur deme vakti geldi de geçiyor, burası dağ başı değil bunu anlamaları lazım.

  13 ağustos tarihinde 5 kişilik aile grubumuzla sarıyer'den beşiktaş'a kadar bisiklet sürdük. gece saat 12 gibi başlayan aktivitemiz sahil boyunca gayet güzel bir şekilde sürdü ve gece saat 4 civarı beşiktaş'ta noktalandı. birer kokoreç ve midye yiyip evlere dağılmaya karar verince elimizde bir kaç seçenek vardı: mercan kokoreç, şampiyon kokoreç ve "meşhur" midyeci ahmet. ne yazık ki hata yapıp midyeci ahmet'i seçtik.

  bahse konu mekana varınca dışarıdaki masalar dolu olduğu için üst kata çıktık ki böyle bir koku olamaz nefes almak imkansız. neyse dedik ve biraz bekleyince dışarıdaki masalardan biri boşalınca oraya geçip oturduk ve siparişleri verdik.

  siparişlerimiz geldi, yemeye başladık. herkes kokorecini bitirdi, en sona ben kaldım. yarısı henüz bitmemiş olan kokoreç ve midyelere rağmen ve aile fertlerinden diğerinin de yorgunluk nedeniyle kolunu yaslandığı peçete kutusunu kolunun altından alıp, henüz yemeğimiz bitmedi dememize rağmen pis pis sırıtıp "görsem alır mıyım" diyen garson ve üstüne üstlük konuşma sonrası hiç oralı olmayan şef garsonları nedeniyle gecemiz ufak çaplı zehir oldu.

  sonuç olarak: bugüne kadar iyisi kötüsü bir sürü restoranda yemek yedim ama yemek bitmemişken peçete kutusunu almaya çalışanı, müşteri ile böyle konuşanı, hizmeti böyle kötü, lavabosu bu kadar kirli bir yer daha önce görmemiştim. bir daha gider miyim asla. tavsiye eder miyim kesinlikle hayır.

  not: bu tarz olaylar büyük ya da küçük olarak algılanmamalı ve bir gün daha kötüsü, daha vahimleri toplumun fertlerinin başına gelebileceğini unutmamamız gerekiyor. bizler sessiz kaldıkça bu işletmeler azıtmaya devam edecek.

  müşteriye nasıl davranması gerektiğini bilmeyen, mekan temizliği nedir hiç umursamayan işletmelerden yemek yenilmemesi ve yetkili mercilerin de denetimleri en sıkı şekilde yapması dileğiyle. iyi günler dilerim.

  edit: imla
 • ozet geciriyorum, arkadas kokorec yerken garson masadaki peceteligi almis.

  tanim; bir insanin basina gelebilecek en buyuk rezaletlerden biri.
 • rezalet gibi rezalet panpa . rezaletin dibi. rezaletin ham maddesi . hemen molotof atalım ya da bonba gibi bir şey atalım oraya .

  edit : jimthefish uyardı, kare kökü yerine ham maddesi yazdım.
 • okuduğum en sağlam rezalet, bu olaydan sonra hayatına devam etmek gerçekten çok zor olacak senin için. (bkz: ağlama melis)
 • tutmaz bu rezalet.
 • istanbul'da bir lokanta ile alakalı rezaletten bahsedebilmemiz için garsonun peçeteliği alıp müşterilerden birine fırlatması falan gerekirdi .

  burası ortadoğu , oyna devam
 • yemeye içmeye gittiğiniz restorandaki herşeye karşı bu kadar çıtkırıldım olmak da ne bileyim bana samimiyetsiz geliyor. nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz ki, bir mimikle bir sözle tüm gece zehir oluyor? allah başka dert vermesin. pamuklara sarılı kalmanız dileğiyle.
  rezalet puanım 1/10.
 • buraya taşımakla kalınmaması gereken rezalet. davacı falan olunmalı. sorumluları hapiste sürüm sürüm sürünmeli.
 • benim de bir barda önümden ketçap ve mayonezi almışlardı. tamam sadece bira içiyordum ama yine de unutamam o günü zehir olmuştu.
 • ya bi siktirin gidin artık sikildi zaten format mormat.