• adam oturmus derdini anlatmis, kaldi ki bu son donemde bircok markada sıklikla duydugumuz tam bir cakallik ornegi. ama bir kitle var, “tek gordugum rezalet fransiza 300 bin tl vermek” gibi salakca bir yaklasim sergiliyor. bu ergenler ya ulkedeki arac fiyatlarinin farkinda degiller ya da para nedir bilmiyorlar. napsin millet fransiza 300 bin verilmez diye mercedes’e 500 bin tl mi versin.
  • yaklaşık olarak 1 aydır. citroen c5 aırcross suv shıne araç bekliyordum.
    bu geçen 1 ayda arabaya 2 kere zam geldi.
    bugün istanbul’da bulunan mepa otomotiv beni aradı.
    1 adet aracın boşa çıktığını söyledi.
    bende fiyatını sordum 341.000 lira dedi satış temsilcisi.
    liste fiyati 333.500 tl arabanın, neden 341.000 dediğim zaman.
    seramik kaplama, cam filimi yapıyoruz, bunlar olmadan satış yapamıyoruz dedi satış temsilcisi.
    işine gelmiyorsa almazsın diyen olacaktır. bana hiç kimse istemediğim şeyi zorla satamaz.
    ne demek ya seramik kaplama zorunlu.
    bu sorunu yaşayan ve hatta bu dayatmayı kabul eden bir çok insanın olduğunu da biliyorum.

edit: euro 8.70 olmuş. %60 ötv sonra %18 kdv var.
    araba fiyatlarından, haberiniz yok sanırım.
  • bi arabaya elli kişi isim yazdırırsa olacağı bu. adam listeyi sıradan arayacak ve bu fiyatı kabul edecek bir beyaz yakalı mutlaka bulacaktır.
  • resmi bayilerden böyle haberler şu sıralar çok gelmeye başladı. mutlaka şikayet edin. seramik kaplama yapmadan satamıyoruz ne demek? karşınızda salak mı var? kaldı ki seramik kaplama denen şey tamamen para tuzağı.
  • “galerici ve bayi el ele, hep beraber müşteriye” konulu hadisedir.
  • aynı durum honda civic alırken başıma geldi. 17 inç spor jant lastik takımını 5000 tl fark alarak zorla kilitlediler.

daha ortada araba yok takmayın istemiyorum dedim, faturasını arabaya kestim bile işine gelirse dediler.yersen tabi.

son kalan arabaydı bayi de millet birbirini yiyordu el mahkum aldım.gerçi sonra gidip orjinal jant lastik takımını 3000 tl ye sattım.

kısacası zaten yeterli araç yokken ve sırada hemen almak için bekleyen yüzlerce kişi varken tüm markalar bu yola başvurmakta.
  • 3-4 aydır seat , skoda , peugeut , citroen peşinde koşup telefon trafiği yaptım. sizi arayacağız , araç yok , liste dolu vs vs vs amk arabaları geldi galericilerden el altı komisyonları aldılar vatandaşa araba satmadılar. bana araba yok malum sitede sıfır km araç sayısı artıyor. tek çıkarttığım anlam ben sakalıma bakarım vatandaş gitsin galericiden alsın. bu arada araçlar 40-50 bin arttı mı öyle mi amk bende vazgeçtim araç almaktan. param cebimde kaldı protesto ediyorum mal değilim çakala çukala para kaptıracak kadar
  • bir iki ay sonra araba satmak için yalamadık yer bırakmayacak şimdi bu üçkağıtları yapan firmalar.
  • hele volvo bayilerine uğramayın adamlar seramik kaplama falan değil 50.000 liraya body kit ve 1 inç büyük apaçi jantı çakıyor. lan araba zaten güzel neden bozuyorsun.
  • abi git yazlık al keyfine bak. hatta lokasyon söyleyeyim: marmaris turunç.

çok güzeldir. kafa dinlersin, seramiğe falan gerek yok direkt beyaz bir boya, iç tasarımda oynamalar... her yaz kafa dinleme keyfi.
hesabın var mı? giriş yap