şükela:  tümü | bugün
16 entry daha
  • sayın cumhurbaşkanı ile aynı saatte bile basın toplantısı yapsa, yandaş kanallar bu fırsatı kaçırmaz ve ince'yi yayınlar.

edit: ahaber bile canlı yayına geçmiş.

(bkz: muharrem ince'yi ahaber'in canlı yayınlaması)

edit 2: konuyla ilgili olan ve 1994 seçiminde muhalefetin bölünmesinin bugünlere nasıl zemin hazırladığınız anlatan bir tweet zinciri. daha önce paylaşmıştım ama günün anlam ve önemine istinaden yine paylaşayım dedim..
    https://twitter.com/…tatus/1291698512195997698?s=19
  • cuma namazını kıldıktan sonra yapacağı açıklamalardır.
  • bu dakikadan sonra ne söyleyeceğinin önemi olmayan açıklamalardır. ne söylerse söylesin fark etmez. muharrem ince; zamanlamasıyla, tarzıyla, geçmişteki hatalarını silmeye çalışmadan öyle bir çıkış yaptı ki, erdoğan son dönemdeki en rahat uykusunu çekiyordur. erdoğan bu avı kaçırmaz, her türlü çiğ çiğ yer, üzerine bir de soda içer. yerel seçimlerden beri muhalefet lehine ılık ılık esen politik iklim de tekrar erdoğan lehine döner. erdoğan da bu pası gole çeviremezse onun ayıbı artık.
    "chp 20 yılın sonunda bata çıka bir yol alıyor, hayret" diyordum. hemen tökezleyecek bir şey buldular. adamların iktidar olmaya karşı alerjisi var galiba.
  • kaybettiği seçimden sonra, her sandıkta bizim görevlilerimiz bulunur ve bize tutanakları gönderir diyerek, gönderilen sonuçları değerlendirmiş siyasetçi.

olur da aksini iddia eden olursa, bu burada bulunsun.
  • muharrem ince’nin neden 24 haziranda cb adayı olarak gösterildiğini hala anlamamış cahillere sesleniyorum.

yok muhalefeti bölüyomuş ta, yok yakında a haber e de çıkarmış ta. ne çabuk unuttunuz ekmeleddin’i, tıpış tıpışları, bülent tezcan’ın 24 haziran gecesi yaptığı saçmalıkları.

sözlükteki çoğu gardrop atatürkçülerinin ak trollerden hiç bir farkı yok.
    o sahip çıktığınız, seçim döneminde ortalığı karıştıran canan kaftancıoğlu’na kalsa istanbul bşb adayı ekrem imamoğlu olmayacaktı ki o istenmeyen aday/başkan, şuan muhtemel cb adaylarından birisi. siz hala muharrem ince’yi öyle dedi böyle yapti diye gömmeye devam edin.

ben belki chp - shp dönemini yaşamadım ama hakkaten chp nin içindeki shp zihniyeti yüzünden 18 senedir bizim belamız sikiliyor. gençliğimizi akp değil, siz siktiniz siz.
  • ince ince en iyi trend i bitiriyoruz , rezil olacaksın sayın ince!!
    senin canlı yayına çıkıp cnn deki berat albayrak programını canın pahasına eleştirmen gerekirken yaptığına bak, sokayım senin başkanlık hırsına .
    şu fırsatları nasıl kaçırr bir muhalefet anlamak zor
  • ufak bir geriye çark etme açıklaması olacaktır.
    "ben parti demedim. haydi dedim, haydi anadolu'yu gezelim dedim" diyecektir.

büdüt: daha şimdi fırsat bulabildim açıklamayı dinlemeye (yanlış anlaşılmasın youtube'dan 2x hızda dinledim. daha dikkatli dinlemek istediğim kısımları da 1.75 hızda dinledim ve yetti benim için.)

caddebostan'dan maltepe'ye kadar senin mitingine katılmak için yürüyen ayaklarıma yazık. (evet çok da uzun bir yol değil ama sana fazla işte)

şu ekonomik zamanda (ne olursa olsun) partinin yanında durup "sizin üzerinizde ah var ah beddua var" tarzı bir açıklama yayınlayacağına çıkmışsın partinin en güçlü, rakibi partinin ise en zayıf olduğu zamanda ortalığı karıştırıyorsun, partini yandaş tvlerin salyalarını akıta akıta şikayet ediyorsun.

bugün chp seni aday yapsın gidip sana oy vereni siksinler. ilk turda muhalefetin varsa başka bir adayına oy veririm yoksa oturur evimde rakımı içerim ve hayatımda ilk defa mitinge gitmeme sebep olan sen hayatımda ilk defa bir seçime katılmamamı sağlamış olursun.
  • - ne partisi ya
    - ben öyle seyahate çıktım anadolu'yu gezip, evlere girip çıkıp, izinsiz katmer yiyeceğim
    - çünkü gezmeyi seviyorum
    - ben hariç tüm chp'liler pis, kaka, iğrenç
    - hakkımda çıkan tüm haberler asılsız
    - ben kimsenin güdümünde değilim
    - "olmayan siyasi itibarımı" arttırmaya çalışıyorum
  • henüz açıklama yapmadığı için de olabilir tabi ama, sözlükte gündem olmamış olması hem güzel hem manidar. muharrem ince'nin ne söyleyeceğinin gerçekten kimin nazarında ne değeri, ne önemi olabilir ki?
  • hem hükümete hem muhalefete gömecek. türkiye 1 hafta boyunca gece gündüz bu açıklamaları tartışacak.
    her ne olursa olsun, ince'ye sen cumhurbaşkanı olabilirsin ama chp'ye başkan olamazsın diyen kk ve avaneleri büyük bir rahatsızlık yaşayacak.
    bana sorarsanız ince'ldiği yerden kopsun!

edit: açıklama beklediğimizden biraz daha sönük kaldı. heyecanı ve coşkusu yoktu. bin günde memleket hareketi ismi itibaritle etkisiz kaldı bence. seçim gecesi "krizi yönetememiş olabilirim" şeklindeki açıklaması ise tamamen fiyasko. onun dışında kk'nın onu aday yapıp kardosunu tasfiye ettiği iğrenç tablo ise bir kenarda dursun. haydi hayırlısı.
559 entry daha