şükela:  tümü | bugün
  • aslında rezalet olan sadece kocaeli büyükşehir belediyesinin bizlere yaşattığı değildir okuyunca anlayacaksınız.
    13 ağustos 2019 günü kocaeli cebeci plajına gittik. dönüş için otobüs saatlerini öğrendiğimizde de bize en uygun olan vakit olarak akşam 20:30 da dönmeye karar verdik ve öyle hazır ettik kendimizi. yarım saat önceden de durağa gittik ve otobüs sırasının en başında yerimizi aldık. ama otobüs kalkış vakti geldiğinde ortada otobüs filan yok. 15 dakika geçince belediyeyi arayanlar oldu, personel yarım saat gecikeceğini söyledi. 1 saat geçince, hala gelmeyince bir kişi daha aradı, otobüsün yarım saatlik bir mesafede olduğunu söylediler. ama saat 22:00 olduğunda hala ortada otobüs yoktu. tam olarak 2 saat vatandaşı orada bekleterek bu tür krizlerde insanları mağdur eden belediyecilik anlayışlarını kınıyorum. saat 22:30 da otobüs geldiğinde ise sıraya dizilen insanlar arasında bir karmaşa oldu. insanlara bağırıyorum ve bağırıyoruz ön sıradakiler olarak "sıra bizim hakkımızdı, hak yiyorsunuz, ayıptır yaptığınız" diyerek, ama insanımız haksızlığa uğradığında bile hak yiyecek kadar yozlaşmış maalesef. gülerek bindiler otobüse.
    insanımızda saygı diye bir kavram yok, bu kolay değiştirilebilir birşey değil ama belediyenin bize yaşattığı tam bir rezaletti. istanbul'a gelip otobüsün bu denli gecikmesi nedeniyle geri dönemeyecek olan, bu sebeple de ailesi ve küçük çocuklarıyla kocaeli'nde kalacak otel aramak zorunda kalan insanlar vardı. yazıklar olsun.
    ekleme: otobüs şoförü yakın bir yerden (kandıra) bayram tatilindeyken evden çıkıp gelmiş talimat üzerine. tabi bu talimatın verilmesinde belediye çağrı merkezine yaklaşık 10 kişinin şikayet araması yapmasının etkisi büyüktür sanırım. madem sorun bu şekildeki suni yöntemlerle giderilebilir, neden gelmesi gereken otobüs varması gereken saatte varmayacağı anlaşıldığına bu önlem alınmaz?insanları isyan ettirmek mi gerekir anlayamıyorum.
  • şehir dışından gelip plaj sefası yapmak, üstüne otobüs ile dönüş planları yapıp son seferi beklemek... enteresan...

arkadaşım belirtmişsin ya insanlar otel aramak zorunda kaldı diye, hah o kadar insan biraraya gelip taksi falan da mı tutamadınız?

rezalet puanım 1/10
  • 60 kişilik ki hepsinin üçer dörder kişi olarak geldiği bir topluluğa çözüm olarak taksi tutma fikri ne kadar sağlıklı bilemiyorum. burada rezalet olan insanların çözüm üretme esi değil belediyenin pervasızlığıdır. ayrıca bütçesi bir tatil köyünde haftalık paket almaya yetmeyen insanların da temiz bir sahilde keyif yapmak gibi insani hakkı olduğunu düşünüyorum.
  • ben de kocaeli'de oturuyorum. özel halk otobüsleri dışındaki; 800c gibi, belediyenin kendi arabası ve şoförünün hizmet verdiği seferlerinde nizam güzel işliyor aslında. şimdiye kadar kullandığım hat ve seferler sonucunda bunu söyleyebilirim.

burada ise şoför ya da aracın maruz kaldığı aksi bir durum olmuş olabilir. keşke otobüs geldiğinde şoföre gecikme sebebini sorsaydınız ve bunu burada paylaşsaydınız. buna istinaden daha sağlıklı yorum yapabilirdik.

ama yine de büyükşehir belediyesinin ilgili ulaşım müdürlüğünü arayıp şikayet edin isterseniz bu durumu. neticede ortada bir mağduriyet var.

sıra gasp eden vatandaşlar hakkında ise.. toplumumuzun karakteristik bir özelliği olmuş artık; ufak tefek mevzularda hak gözetme hassasiyetinin pek olmaması..
  • en büyük rezalet kocaelinin büyükşehir olması. kocaeli bir belediye bile değildir. geçmiş olsun der, kocaelinden uzak durun derim. kendi aracınız varsa iyidir. yoksa belediye yok orada.