şükela:  tümü | bugün
  • “sosyete night club’ den sonrasını okumadım
  • samsun'daki gece hayati hakkinda bilgi veren rezalet.
  • bir dahakine köydeki öküzü sat da git.
  • bahsi geçen para ödenmiş mi merak ettiğim rezalet.

hayır ödenmiş ise ona göre kahkaha atacağım da...
  • kız kardeşini night club'a götürürsen eğer, cezaya da razı olacaksın.

not: cinsiyetçilik olarak algılanmasın, yanında kız kardeş varken orada ki garsonlar ile kavga edemezsin. bilmediğin işe girmeyeceksin.
  • gece kulübü yazan yere kızkardeşini götüren bir yazarın yaşadığı durum.

olm tamam ben de bulunmadım böyle bir yerde de isminden falan da mı hic suphelenmedin? hiç mi türk filmi izlemedin?
  • gece kulübüne gidip kazık yemeden çıkmak, uçaktan paraşütsüz atlayıp yere hasarsız inmek gibi bir şeydir. gerçi yapan var bu dediğimi. (bkz: indiana jones)

bu yüzden rezalet demeyeyim de, bir tatsızlık olmuş. üç kişi için 650 tl pavyon standartında abartı sayılmaz bu arada... normalde masaya viski *açtırıp bin lira kitlemeleri gerekiyordu.
  • bayramda samsun atakuma giden, vizyonsuz, fakir ve en önemlisi pavyonla gece kulubunu ayırt edemeyen bir sığırın yine aynı vizyonsuzluktaki, onu burası gece kulubu değil pavyon diye uyaramayan akrabalarına yaptığı kıyaktır. en azından böylece hepsi vizyon kazanmıştır.

işin en trajik yanı ise demek kız kıza pavyona gitse yaa buraya girmeyelim burası pavyon diyemeyecek bir kız kardeşe sahip olmak. o kız kardeşi hemen evlendir ve evden çıkarken kapıyı kocasına kilitlet.

rezalet puanım 1 bile değil.
  • 5 sene üniversite eğitimini saymazsak, 32 yıldır samsun ‘da yaşıyorum.bir kere bile dediğin tarzda gece kulübüne gitmedim.nasıl cesaret edip giderler anlamam.bu tabi ki de kazıklanmayı hak etmişsin demek değil ama bu tarz yerlere giderken iki kere düşünmekte fayda var. geçmiş olsun.
  • samsun gibi güzel şehri kötü kılan özellikleri bir bir sıralıyorum :

1- gece kulüpleri
    2- şirinler taraftar grubu
    3- şımarık ergen gençleri
    4- sahilde cirit atan zabıtalar

geri kalan herşey çok güzeldir.