şükela:  tümü | bugün
  • beni benden alan lana del rey parçası. ciddi anlamda söylüyorum lana bu şarkının üzerine çıkamaz artık, büyük ihtimalle zirveyi bununla kapatacak. sonra klasik her zaman ki şarkılarını söyler. -ki umarım öyle olmaz, gerçek bir lana del rey şarkısı diye buna derim..

öncelikle şarkıyı dinlerken nedense tarihsel bir süreci hayal ediyor insan. aklınızda ki video klibi bilemem ama, zihnimde öyle güzel kurgular kuruyorum ki, insan deliriyor cidden.. bir şarkı insana neler yaptırıyor böyle, içmeden kafayı güzelleştiriyor..

favorilerimde..
  • dün işten eve yürüyorum, kafamda başka şeyler de var. her zaman müzik dinlerim zaten bi şey yaparken. yine dinliyorum, tipik bir yürüyüş. fakat birden bu şarkı başlıyor. kalbime daha ilk melodisiyle bıçak saplayarak. düşündüğüm bütün saçma sapan boş şeylerden sıyırıp duygularımı bi anda zirveye ulaştırıyor. dikkatimi vercek durumda olmadığımı fark edince şarkıya haksızlık etmemek için durdurup kulaklığı çıkartıyorum.

fakat bugün, hiçbir şeye odaklanmadan belki 50. tekrarda halen bu şarkıyı dinliyorum.

mükemmel, melodisi sözleri her şeyi mükemmel. bu şarkıyı bu zamana kadar dinlemediğim için çok üzgünüm.

o çarpıcı melodiden sonra gelen dizeler için;

“ı don't belong in the world
    but that's what it is
    something separates me from other people
    everywhere ı turn
    there's something blocking my escape”

ben de boş bir sahil bulmak istiyorum. kendime ait olanı.
  • lana del rey'in birçok şarkısı için daha iyisini yapamaz dediğimiz her şarkının daha da iyisini yapıyor, bu şarkı da öyle. tam bir efsane. bu aralar gece-gündüz kocaman büyük evimizde yalnızlığım ve ben; bu şarkıyı iliklerime kadar hissediyorum.
  • 13 beaches

ıt hurts to love you
    but ı still love you
    ıt's just the way ı feel

klip resmi değil ama lana yapsa böyle bir şey yapardı sanırım, o kadar güzel.
    böyle bazı şarkılar vardır hani o kadar güzeldir ki dışarıda yürürken kulaklığı takarsın ve insanlara acıyarak bakarsın ah ölümlüler siz bu şarkıyı hiçbir zaman dinleyemeyeceksiniz, haberiniz olmayacak ne acı falan diye. (bunu yapan tek manyak ben olabilirim tabi o ayrı) hah işte öyle bir şarkı.
  • it hurts to love you
    but i still love you

buram buram ilk aşkın üzüntüsü kokan lana del rey şarkısıdır. şimdiden efsanedir.