şükela:  tümü | bugün
  • samimiyetimden basbakanin receptayyip.erdogan@tbmm.gov.tr adresine gönderdigim taziye mesajinin ardindan geri aliyorum diye bir mesaj daha gondermeme sebep olmuş havadis.

bizim anamızdan ne istedin be adam.
  • ekonomi iyye gidiyi zammı.

http://www.youtube.com/watch?v=4jubik29kcy
  • doğum günümün başlangıcında beni kızdırmış olaydır.

teşekkürler büyük devletim. çok güzel hediye verdin bana bugüne özel.

zaten yeteri kadar vergi ödüyoruz, mevcut yüksek vergileri arttırıp düzenli vergisini ödeyeni yolunacak kaz gibi gören bu devlet anlayışı hala devam ediyor güzel ülkemde.

halbuki bunun yerine daha verimli ve etkili vergi toplanma yoluna gidilse, denetim ve kontroller artırılsa vergi gelirleri bu şekilde kaçağın önüne geçilerek arttırılsa daha güzel olmaz mı sevgili hükümetim benim?
  • dolar/euro artışının sonucunda meydana gelen olay.
    hani ülkede kriz falan yok diyorlar ama son 2 senedir ufak çapta çokta güzel krizler yaşıyoruz,
    müstahaktır, yoksa o kadar borcun tahılın kömürün parasını nereden çıkartacaklar.
  • milletvekillerine benzin yardımına kaynak sağlamak için yapılmış zamdır. yoksa vekillerimiz açılışlara, restoranlara vs. katılım gösterdikten sonra birden arabaya girince mazallah biryerleri üşümesin diye, bakanlarımız gibi arabalarını çalışır durumda bırakamıyorlardı.
  • (bkz: #25721802)
  • eh, biz bu hikayeleri özal döneminden hatırlıyoruz zaten. özal da, kıyı şeridinin ağzına sıçıp, her tarafa yazlık dikilmesine neden olarak ekonomiyi toparlamaya çalışırdı.
    seçimin öncesinden de apaçık görünüyordu, televizyonlarında dönen reklamların büyük kısmının inşaat sektörüne ait olduğu bir ülke pek hayırlı bir sona gitmiyordu zaten.
    bu zam tüy dikmeyecek, önümüzdeki aylarda hükümetimiz bizi tüy manyağına çevirecek zaten.
    ekonomi iyi gidiyor havalarında akp'ye oy veren %50'ye müstahaktır bu, ne halleri varsa görsünler.
  • türk milletine müstehak olan zamdır.

bu ötv denen zımbırtı, 17 ağustos 1999 marmara depremi'nin ekonomik etkilerinin sıfırlanması amacıyla "geçici olarak" etkinliği arttırılmış (birçok kaleme getirilmesi, oranların arttırılması vs.) bir vergidir.

2004 yılı sonunda, depremin ekonomik etkileri tamamen sıfırlanmıştır.

ötv ise eski haline ve gerçekten "özel tüketim" mevzusuna dönmeyi bırakın, zamlana zamlana ülkenin vergi gelirinin 4'te 1'ini tek başına sağlayacak hale getirilmiştir.

ne kadar kurum, kuruluş varsa sat, ötv'ye zammı oturttukça oturt sonra da "bakın ekonomide destan yazıyoruz" de.

ha, senden-benden işsiz kaldığımızda bize maaş ödenmesi için kesilip, aktarıldığı işsizlik sigorta fonu'ndaki paranın hazine'ye "gelir" olarak kaydedilmesi, üniversitelerin parasına el koyulmasına falan hiç bulaşmıyorum fark ettiysen.

ekim 2008'den sonra işe girdiysen kıdem tazminatın da yok.

beter ol türkiye!