şükela:  tümü | bugün
  • daha once de burada yazmis olmama ragmen nedense yillardir yazarligini yaptigim bu platformda gereken ilgiyi gormeyen, media markt'in hukuk ve ahlak tanimaz tavrini maalesef tekrar yazmak durumunda kaldim.

adamlarin magazasindan almis oldugum hasarli kullanilmis ve calismayan laptopu uretici firmaya degisime vermek icin kutusu ve faturasini ibra etmem gerekiyor. maalesef annem hastaligindan oturu ( alzehimer) bu muhafaza ettigim belgeleri kaybetmis ve bu yuzden medi markt'tan yapmis oldugum alisverisin faturasini 15 gundur defalarca talep etmeme ragmen israrla gondermek istemiyor. su an istanbulda bulunmadigim icin de ilgili magazaya gidip farurami bizzat talep edemiyorum. bulundugum bolgedeki kaymakamlikta bulunan tuketici heyeti de faturanin alinmasi gerektigini belirtti.

bu ahlak yoksunu firmadan faturayi hicbir sekilde alamayacagimi dusunmeye basladim maalesef. bu konularda bilgisi olan suserlardan destek bekliyorum.

ayrica burayi aglama merkezi yaptiniz, forum oldu su oldu bu oldu diye tepki verecek yazarlardan da bu konuda bir ricada bulunuyorum. nereye ne talepte bulunduysam hic fayda saglayamadim. yillardir yazarligini yaptigim bu toplulukta bir kere de ben derdimi anlatayim istedim lutfen mazur gorun beni.
  • geçen hafta mediamark'tan telefon aldım. faturayı verdikleri gibi daha sonra e-mailime a-arşiv fatura da geldi. onunla sonuç alınabilir.
  • ortada alisveris yaptigim magazanin bir dolandiriciligi soz konusu oldugu icin oradaki calisanlar turlu bahanelerle faturayi gondermekten imtina ediyorlar.

ben daha once hicbir yerde bu sekilde bir tavir alindigini gormedim. faturayi gondermeme haklari var mi? ayrica lenovo yetkilisi 6 aydan once yapilan alisverislerde degisim imkani var demisti. alisverisi 5 ay 13 gun once yaptim bu 6 ayluk sureyi gecirtmek icin mi oyaliyorlar bilemiyorum. tek bildigim sey bu kadar korkusuz bir sekilde nereden cesaret edip bu eskiyaligi yapabildikleri.
  • (bkz: #63374315)
  • adamlar o kadar haysiyetsiz ki, az once yaptigim 110. telefon gorusmesinde "bize ne faturayi kaybetmeseydiniz" demeye getirdiler. mali konularda bilgisi olan hic hukukcu yok mu yahu?
  • ortada bir mağduriyet olduğu gerçek. bu firmanın sosyal medya takipçisi veya halka ilişkiler bölümü çalışanı kimse bu konuya el atmalı.
    skytiret sevdiğim bir badimdir ve bilirim durduk yere böyle bir başlık açmaz. canından bezdirmis olmalılar.
  • cagri merkezi bugun gondereceklerini, magaza ile irtibata gecildigini soylemesine ragmen gene gondermediler. arkadas hic kimse yok mu su lanet kurumda calisan / tanidigi olan. ısyan etme esigine geldim yeter yahu.