şükela:  tümü | bugün
  • birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, amariga ve israil'e, kenafir gözlü merkel önderliğindeki ab'ye, ab'den çıkıp paçayı kurtaracağını sanan sinsi ingiltere'ye, sülalesi rahat iskandinav ülkelerine, çakıyla ayı avlayan putin'e, eski milli düşmanımız yunanistan'a, bütün ortadoğu ve balkanlara, taçsız kral pele'ye, orospu skyler white'a ve bilumum diğer bütün iç ve dış mihraklarımıza inat, düşman çatlatacağımız bir zirvenin zamanı sizce de gelmedi mi?

sen! anadolu'nun bağrından kopup, antalya'nın neminde feleğini şaşan, bugün üniversitedeki ilk gününde "abi öğrenci işleri nerede?", "yemekhane ne yörede?" diye far görmüş tavşan gibi etrafa bakan üniversiteli kardeşim; muhtemelen kafandaki ortamı hiçbir zaman kuramayacaksın. üniversitede kızlar teklif etmeyecek, şimdi yatıp sabah erken kalkıp çalışamayacaksın, üniversiteye başladım kızılına boyadığın saçlar lan neyse bir şey demiyorum. 7-0 geride başlayacağın maçtan önce gel de en azından bir ter at.

ya sen! cumartesi günü evde oturan yalnız ve ezik insan? muhtemelen cumartesi günü yine evde yalnız ve ezik oturacaksın; çünkü bu zirve cuma günü olacak. bari cuma günü çık gel iki insan yüzü gör.

peki sen herkesin "bu kızın kesin sevgilisi vardır kanka, hem bize de bakmaz" diyerek açılmaya cesaret edemediği ya da akıl oyunları filminin etkisinde kalarak "bir ortamda en güzel kıza yazmayacan ki şansın artsın hacı" mottosuyla yine kimsenin açılmadığı; herkesin sevgilisi var sandığı ama yalnızlığın dibinde fink atan güzel bağyan çık gel belki kısmetin açılır.

şşşt ya sen sevgilinden ayrıldığı için 3 haftadır eşin dostun kafasını siken dünyanın en aşk acısı çeken insanı; çık gel de iki faklı insanın (ben hariç) daha kafasını şişir.

bana aylar sonra sözlüğe bir şeyler yazdıran bu parti çok mu umrumda peki? yooo ben yine beleş biramı içerim de sizin için uğraşan adamlar var onlar için yazıyorum.

planı açıklıyorum;

13 ekim cuma günü antalya kaleiçi jungle bar'da buluşulacak. teşrif edecek yazar yoldaşlar, kardeşler ve romalılar önceden isim yazdıracak. her ekşi sözlük kullanıcısı +1'iyle gelebilecek. içeride bir iki saat tanışma, gıybet goygoyu olacak. ardından 90'larla kopup vites yükselince kaleiçi gece hayatının "abiii saundu çok iyi yaaaee", "adamlar eğlendiriyor baboliii" olan gruplarından rampa ile geceye devam edilecek. oyunlar moyunlar ne istenirse mütabakatla ilave edilecek. sabaha kadar sürer diyorlar da o da benim umrumda olmaz benim uykum gelir ve yarısında çıkarım ama siz bana bakmayın, takılırsınız lan 3'e 4'e kadar. hem o masadaki kız seni kesiyor kanka aynen devam süper.

işbu entry kendini editleyeceltir.
  • haftanın yorgunluğunu atıp, güzel müzikler eşliğinde yeni insanlarla tanış olmak isteyenleri beklediğimiz zirve. gelin lan!
    iki lafın belini kırıp, hayvan gibi içip, sabah da işkembe mi mercimek mi tercihi yapalım.
  • ankaradan iştirak edeceğim zirvedir.
  • koskoca life is drunk'a yıllar sonra entry girdirdiğine göre sağlam olacak zirvedir. işin içinde parmağım olduğundan demiyorum ama güzel bir eğleşme, kaynaşma ortamı olacağına eminim. çünkü insan kaynak makinası tabir edilen parola58 kardeşiniz orada olacak. yıllar yıllar önce antalya'ya ilk yerleştiğimde kurduğumuz ekşi sözlük antalya tayfası eksiksiz-hatta fazlasıyla orada olacak, benim gibi gurbetçileri bile gelecek. mekan zaten şukela, ortamın da öyle olması için her şey düşünülmüş, rampa dedikleri çocuklar da bayağı sıkı.

sürprizlerden birini açıklayayım hadi; 3 şanslı arkadaşa kahve falı bakıcam, 1 kişiye de sevdiğini bağlama büyüsü yapıcam.
  • +1'imle katılacağım zirve.
  • hiç bir güç beni o jungle'a sokamaz. sap halimle bile gitmem oraya.

bilmeyen arkadaşlara tanımını yapayım: "sapların gittiği pavyondan bozma ormantik mekan." tam böbrekleri çaldırmalık. antalya'da o kadar güzel yer varken niye burası diye düşünmeden edemiyor insan.

dipnot: bir de niye bar arkadaş. gidelim adam gibi bir piyazcıya muhabbet sohbet gömelim piyazları. üstünede antalya usulü kabak tatlısı yeriz. oh mis.

edit: mekan yenilenmiş, el değiştirmiş, güzel olmuş.
  • oha. tesadüf eseri o tarihlerde akdeniz'imizin incisi, güzel antalya'da bulanacağım için görür görmez içimde çiçekler açtıran zirve.

eğlenceli olacağını ve hatta bize indirimli içkiler, balonlar, sakızlar, şekerler sağlanacağını umuyorum. balon, sakız olmasa da indirimli içki olur gibi. çünkü neden olmasın?

ayrıca yıllardır hastası olduğum ama mesaj alımına kapalı olduğundan bir türlü tanısamadığım life is drunk'cığıma da bir gazoz ısmarlamak niyetindeyim.

heyecanlandım.
  • benim de muhtemelen 2-3 adet hafta bitişi birasını tatmak üzere katılacağım über olay.
  • oo zirve alırım bir dal diyerek katılacağım zirve. güzel ortam varsa antalya'ya yerleşmeyi düşünebilirim. istanbul'daki zirveler boka sarmaya başladı. inşallah işin içine manitacılık girmez de muhabbet yaralanmaz.
  • menderes türel de iyi gelecekse katılmanın gerektiği zirvedir.