şükela:  tümü | bugün
 • evet, üzülerek de olsa kabul etmemiz gereken gerçeklik.

  takım çok yaşlı ve kendi içinde sorunlu. ayrıca borçlar da aldı yürüdü. bu sene herhangi bir başarıya ulaşmak mümkün değil ve yeniden takım kurmak da kaldırılamayacak bir maliyette. takımdaki yıldız dediğimiz isimler zamanında satılmadı, bundan sonra da ancak çok ucuza giderler. tamer tunasız şenol güneş ise adeta bir facia. üstelik galatasaray, fenerbahçe ve trabzonspor da artık güçlendi, meydan boş değil yani.

  bugünün tarihini not edin, bu akşamdan sonra beşiktaş'ın o iki senelik süksesi artık bitmiştir ve toparlaması da çok zor olacaktır. şampiyonluksuz uzun yıllar beşiktaş'ı bekliyor.

  aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor.
 • salı günü şampiyonlar ligi gruplarından çıktığımızda iyice derinleşecek çöküşümüz.
 • östersunds ve vardar'ın yükselişine denk gelen dönemde meydana gelmiştir.
 • abartı içerse de öz olarak katıldığım önerme.bjk umut vaat etmiyor. özellikle tüpçünün mahvettiği ekonomik yapı ,2 sene üst üste gelen başarılara rağmen sürdürülemiyor.klubun gelecek 15 yılı ipotek altında.bu seviyede yarışta kalması için acilen yıldız isimlerden ziyade genç ve gelecek vaat eden isimlere yönelmesi gerekiyor.sadece borcunun faiz yükü yıllık 25 milyon euro civarında.satacak bir şeyi de yok.sampiyonlar ligi olmadığında elde ettiği tüm nakiti sadece borç ve faizine ayırmak zorunda.ne kadar taraftarı kabul etmese de gs ve fb nin marketing değerinin yarısına kadar bile ulaşamıyor.gelecek biraz karanlık.onumuzde ki 10 sene şampiyon olsa ,o 10 senenin her senesi şampiyonlar ligine yegane katılsa bile tasarruf oranını arttırmadığı sürece işler daha da sarpa saracak gibi.yoneticilerine kolay gelsin.isleri çok zor.
 • galatasaray'ın başına gelen acı gerçekle sabit gerçek. galatasaray da şampiyonlar liginde fırtına gibi esiyor lige konsantre olamıyordu. gs' nin hocası da milli takım için teklif edildi, bjk'nin de. tabi şenol güneş' i yedirmediler ama benzer süreçler. bir de sonuçta ulaşabileceğin en tepeye ulaştıktan sonra düşüş nihai oluyor çünkü daha yukarı çıkmayınca olduğun noktada da tutunamıyorsun. ama farketmez rüya gibi iki yıl geçirdiler. şampiyonlar liginde kulüp tarihinde yaşanmamış mutlulukları yaşadılar, yaşattılar. maalesef bu doğanın kanunu gibi bir şey. zirveye ulaşınca düşüş başlıyor.
 • kaçınılmaz gerçektir. 28 kişilik takımın yaş ortalaması 27.93*, ideal 11'inki 29.

  11'de sadece 4 kişi 30 yaşın altında;
  fabri(29)
  oğuzhan(25)
  cenk(26)
  talisca(23) ki kiralık.

  beşiktaş bu yaz ilk 11'e girebilecek 4 oyuncu transfer etti. yaş ortalaması 31,25. bunun temel sebebi parasızlık ve ffp. malesef fb de transferde aynı durumda. gs'nin eli daha boldu, çatır çatır aldılar ama gs'nin transferlerinin yaş ortalaması bile 28-29 falandır.

  sonuç olarak bu transfer politikasıyla başarının sürdürülebilir olması zor. aldığı ihtiyarlar iş yapan takım malı götürür. avrupa'da başarı cl için kocaman bir hayal, avrupa ligindeyse kura şansına bakar.

  son olarak beşiktaş yeni bir atiba bulamazsa -ki bulması imkansıza yakın- benzer başarıyı yakalamak için çok fazla beklemeleri gerekecek.
 • niye çöksün yahu durduk yere? bir maç kaybetti diye mi?

  gereksiz başlık.
 • takım yaşlı,fizik kondisyon çok kötü,futbol berbat,hoca ritmini kaybetmiş gibi...bu yıl şampiyonluk hayal gibi..