şükela:  tümü | bugün
 • başlığın tam hali "13 ekim 2017 ırak kürt bölgesel yönetimi'nin seferberlik ilan etmesi" olacak idi, lakin malum karakter sınırına takıldı.

  henüz resmi bir kaynaktan ya da ana akım medyadan bu konuda bir haber gelmemesiyle birlikte, twitter'da aralarında bazı gazetecilerin de bulunduğu kimseler tarafından dile getirilmekte olan durum.

  tweet kaynağı-1
  tweet kaynağı-2
  tweet kaynağı-3

  edit: şöyle de bir tweet var ki bu tweette yeralan fotoğraf güncelse millet bildiğin gidip savaşa katılmak için kaydoluyor.

  ana akım medyada kimse yazıp çizmediği için, haber kanalları gece vakti haber vermediği için ancak twitter üzerinden ne olduğu belli olmayan kaynaklardan haber takip ediyoruz artık.

  bu kararın arkasında ise haşdi şabi'nin kerkük'e yapmış olduğu saldırının olduğu söyleniyor. ırak merkez yönetimi kerkük petrollerini bırakmak istemiyor, buna karşın barzani yönetimi de petrol bizimdir diyor sanırım.
 • muhtemelen doğru haberdir. iran destekli haşdi şabi güçlerinin kerkük'e doğru hareketlediği konuşuluyor.
  netekim doğru çıkmış haberdir.
  ekleme: (bkz: 13 ekim 2017 ırak ordusunun kerkük'e girmesi)
 • ne kadar gerizekalı varsa el ele verdi, 3. dünya savaşını çıkarmaya çalışıyor. amlarına koyayım hepsinin. yalnız bu sefer ki savaş ilk iki savaşa benzemeyecek. o kadar nükleer bombanın olduğu bir ortamda gezegende taş üstünde taş kalmaz ama bu dangalaklara gel de laf anlat.

  tanım: ikibiyk mi ne sikimse aldığı karar.
 • 5000 ülkücü yola çıktıysa demek ki.

  82 musul, 83 kerkük beyanlarını ciddiye aldıklarını gösteren eylem.

  edit: iran güdümlü haşdi şabi kerkük'e girmeye hazırlandığı için alındığı söyleniyor.

  iran direk işin içine girerse çadır karışır hemşerim. trump nükleer anlaşmayı bozmayı düşünüyor.

  bakalım rusya'nın tavrı ne olacak.
 • 3. dünya savaşı çıkmaz. ıkby - ırak/iran/türkiye savaşı çıkar. ıkby'nin bu üç ülkeyi karşısına almaya götü yemez

  kürdistan'ın desteği abd ve israil. türkiye-abd arası malum olaylardan açık. türkiye rusya'dan s400 alıyor. üstüne üstlük astana mutabakatı var. kürdistan'ı kurmak göt ister. bölgede rusya daha çok söz sahibi. zaten 1. dünya savaşı sonrası şekillenen ortadoğu haritası fazla değişmez.

  dünyada kafadan 6-7 büyük var. abd, rusya, çin, avrupa birliği, ingiltere, japonya bi de iran. türkiye'yi boş görmek aptallık. 80 milyonu haritadan mı silecekler? atom bombası mı atacaklar. göt ister. yeni dünya düzeninde kimse sınırlarını kolay kolay değiştiremez. bu 6-7 büyük gücün onay vermesi lazım. ve 100 sene öncesi bu haritalar çizildi. tek sorun çizilen haritada rusya kendi sorunuyla ilgileniyordu. imparatorluğun çökmesi. burada türkiye'de kendi sorunuyla ilgileniyordu. imparatorluğun çökmesi
 • kürtten canını iste eşeğini isteme demişler, yalan olacak seferberliktir.