şükela:  tümü | bugün
 • başlığı aradım ancak göremedim.

  şirketler için gelir vergisi oranı önümüzdeki üç sene için yüzde 20'den yüzde
  22'ye çıkarılmış. hayırlı olsun.

  kaynak
 • piyasada dürüst iş yapıp kar edemeyen şirketler bir bir batarken, fatura kesmemek için kırk takla atan, cumayı kaçırmayan tacir ümmete koymayacak zam. adam nasılsa kar göstermiyor.

  bu yüzden bir homurdanma ve itiraz olmaz.
 • mtv oranlarındaki düşüşü telafi etmek için alınan tedbirlerden biri. geçici dediklerine bakmayın devamı gelecek...

  https://twitter.com/…msek/status/918893870485827584
 • ilk ohal ilan edildiğinde 3 ayı beklemeden bitireceğiz diyen hükümete inananlar, bunun da geçici olduğuna inandılar.

  biz yani. artışın arkasındayız, ancak teröristler devletin daha fazla para kazanmasına itiraz ederler. niye? o vergiyle alınan silah köklerini kurutacak da ondan. bu onun paniği. % 51 olarak yemeyiz, başka kapıya.
 • herkesi ilgilendirecek zamdır, önce bu bilinsin.

  türkiye'deki şirketlerin %90'ından fazlası kredi kullanır, dolayısıyla finansal borçlanma maliyetlerine katlanırlar. özellikle son dönemlerdeki örtülü faiz artışlarıyla bu maliyet giderek artmıştır. bunun yanında ithalata dayalı bir ekonomi politikası güdüldüğü için kurdaki artışlar da borçlanma maliyetlerine eklendiğinde karlılık son yıllarda iyiden iyiye azaldı.

  -kaldıysa eğer- kalan kar tutarına devletimiz %2 ilave pay istiyor. zaten her 2 yılda bir "%3 komisyon ver, seni incelemeyeyim" diyordu, böylelikle mum dikmiş oldu. yani bu yanlış politikalarla düşen karlılığın, kurumlar üzerindeki vergi yüküne gelen zamların maaşlara yansımayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.