• ali koç bu konuda a değil de b, c yada d şekilde davranmış olsaydı da mahmut uslu bu şekilde bir açıklama yapacaktı. bilek güreşinde nasıl bilek bir tarafa büküldükten sonra kolay kolay öbür tarafa kaymazsa, insanların algısı da böyle küçük şeylerle bir kere şekillenmeye başladıktan sonra geri dönüşü olmaz. bunu çok iyi bilen mahmut uslu ve aziz yıldırım tarafı çok temkinli bir cevap hazırlamış. ancak kaçınılmaz sonu değiştiremeyecekler. amaçları türkiye'de her seçimde olduğu gibi seçmende muhalif olan tarafın düzene ve değerlere zarar veren taraf olduğu bunun da devlete (kulübe) zarar verdiği algısı yaratmaktır. ali koç çirkef bir adam olmadığı için bu oyun tutmaz, tutmayacaktır. ben nasıl 3 temmuz'da sokağa çıkıp aziz yıldırım için bağırdıysam, aziz yıldırım'ın da bana (herhangi bi taraftara) karşı görevi ali koç'la ikili oynayıp fenerbahçe başkanlığı mevkisine kamuoyu önünde zarar vermeden güzel güzel veda etmesidir.
  • --- spoiler ---

sayın ali koç tarafından, bugün hürriyet gazetesi’nde yayınlanan haber ile ilgili yapılan açıklama üzerine işbu açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

öncelikle ifade etmek isterim ki sayın ali koç, 10 ekim 2017 tarihli talep yazısı ile ilgili olarak beni aramamıştır. daha önce özel bir konu ile ilgili kendisini telefon ile aramış ve fakat görüşememiş olmamız üzerine sayın ali koç dün akşam beni bu konu ile alakalı olarak telefon ile aramıştır. özel konunun konuşulması sonrasında sayın ali koç söz konusu talep yazısından bahsetmiş, ben de kendisine kulübün ilgili birimlerinin konuyu kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında değerlendirdiklerini ve neticeden kendisinin yazılı olarak bilgilendirileceğini söyledim. sayın ali koç da telefon görüşmemizde kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında yapılacak değerlendirmenin olumsuz olabileceğini hususunun kendi hukukçuları tarafından da benzer şekilde değerlendirildiğini bana ifade etmiştir. esasen bu değerlendirme son derece doğrudur. fenerbahçe spor kulübü, kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında sistemi ve alt yapısı türünün en iyi örneklerindendir. koç holding sistemi ve alt yapısı da büyük ölçüde fenerbahçe spor kulübü sistem ve alt yapısına benzemektedir.

aramızdaki konuşma kesinlikle resmi bir görüşme olmayıp, dostluk çerçevesinde yapılmış bir görüşmedir. bu görüşmede açıkladığım şahsi düşüncem, kulübün resmi görüşü değildir. sayın ali koç ile aramızda geçen bu konuşma esaslı unsurları çarpıtılmak suretiyle ahmet ercanlar imzası ile bugün hürriyet gazetesinde yayınlanmıştır. ahmet ercanlar bu konuşmaya taraf değildir ve haberleştirdiği içerik kendisine benim tarafımdan da verilmemiştir.

benim için üzücü olan husus sayın ali koç ile aramızda geçen ve hiçbir resmi niteliği bulunmayan telefon görüşmesi içeriğinin basına maksatlı olarak sızdırılması ve bunun üzerinden bir mağduriyet algısı yaratılmasıdır. fenerbahçe spor kulübü kurumsal tasarruflarını yetkili organları eli ile yasa ve tüzük hükümlerine uygun bir şekilde ifa etmektedir. kurumsallık ihtiva etmeyen bir telefon konuşması üzerinden mağduriyet algısı yaratmak son derece yakışıksızdır.

kamuoyunun bilgisine sunarım.

mahmut uslu
    fenerbahçe spor kulübü genel sekreteri fenerbahce.org
    --- spoiler ---

aziz yıldırım ali koç'a koltuğu bırakmaz. ali koç ne yaparsa yapsın kongre üyeleri kesinlikle aziz yıldırım'ı seçecek.
    (bkz: aziz yıldırım'ın 2018 kongresine hazırlanması/#71293911) başlığında yazmıştım biriside bana faruk ılgaz'ın önünden geçmemişler diyerek saydırmıştı.
    al sana fenerbahçe kongresi!
hesabın var mı? giriş yap