şükela:  tümü | bugün
  • malumun ilamı.

--- spoiler ---

ak parti grup başkanvekili mustafa elitaş, ohal'in uzatılacağını açıkladı. ohal'in uzatılması önce mgk'da görüşülecek, ardından tbmm'ye götürülecek.

--- spoiler ---

cumhurbaşkanlığı seçimine kadar devam edecek bir sürecin içerisindeyiz. artık cem uzan'a hapis şoku kıvamında haberlerdir bunlar. bir depremle, bir de ohal'le yaşamaya alışmalısınız.
  • iyi iş valla. işine geldiğinde memleket beka sorunu içerisinde de ohal'i uzat işine geldiğinde her şey güllük gülistanlıkmış gibi kendine yazlık saray yaptır. bu ülkede yiyecek keriz çok ne de olsa.
  • daha fazla zam yapacaklarının, daha fazla vergi alacaklarının ve bizi hukuki anlamda daha da zor günlerin beklediğinin habercisidir.
  • ohal artık normalhal adını alsın. ülke khk ile yönetilsin biz de dükkanı kapatıp çıkalım.
  • gelenekselleşmiş bir iktidar eylemi.

ne kasıyorsunuz ki böyle her 3 ayda bir uzatıyorsunuz.. çıkar bir kanun maddesi ya da ekle anayasaya "türkiye ohal ile yönetilen bir devlettir" diye, tamamdır. böyle mahcup misafir gibi, ülke sizin oğlum rahat olun, takılın..
  • en fazla 3 ay diye getirilip 3 yılı bulacak gibi gözüken durum. önceleri bir an önce kaldıracağız diyorlardı sonraları "hayatın normal akışına engel yok" dediler, şimdi de "alıştık nasılsa" derler.
  • ızninizle kufredecegim.

ulan orospu cocuklari ulke iyi halde mi kotu halde mi bi karar verin. gotunuz basiniz ayri oynuyor amk bir gun turkiye boyle iyi soyle super ikinci gun ohal. siktiminin gerizekalilari da bunlar ne dese tuzluk alip kosuyorlar. ülke iyi durumdaysa ohali kaldırın, yok kötü durumdaysa müjde müjde diye inleyen bukalemun medya ve malum insanların amk

oh be valla rahatladım
  • uzuna ülkeyi tek başına khk ile yönetmeye ne kadar tatlı geldiğinin göstergesidir. meclis parlemento millet iradesi(gerçi o da yoktu da) falan kim takar amk?

cb seçimlerine kadar diktatörün ohali ve khkları ile yaşamaya alışın. adam padişahlığın tadını aldı bırakır mı sanıyorsunuz? çomarlar zaten biat kültürü ile yetiştiğinden onlar için problem yok.

iyice ortadoğu ülkesi olduk. hatta pakistan bile bizden daha demokratik falan kalmış olabilir.
  • hayır ben de şunu anlamıyorum.. ohal olmasa ne olacak.. çok mu demokrat bi ülke olacaz.. insan hakları konusunda aniden isviçre seviyesine mi gelecez..

misal enerji bakanı "yargıtayın yaz saati uygulaması kararı bizi bağlamaz" anlamında konuşunca, yargı gereğini yapacak mı?

gazeteciler hapisten mi çıkacak..

ben bu sınavı istemiyorum denince, milli eğitim bakanı olmaz öyle şey mi diyecek..

ne olacak ki bugünden farklı..

edit:yargıtay değil danıştaymış..