*

şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

"o gece eşimi eve bırakıp yarım saat sonra geleceğimi söylememi takiben başımı çevirip başka bir kişiyle konuştuğum sırada arda'nın habersizce yandan yaptığı saldırı aciz ve korkak bir saldırıdır.

kendisine de arkadaşlarına da araya girmek isteyen herkese şunu söyledim.
    " şikayetçi olmamı istiyorsanız 2 şartım var.
    1- eşinden, kendi eşinden, benden ve kamuoyundan bu davranışı sebebiyle utanç duyduğunu söyleyip özür dileyecek.
    2- sözle tacizin utancını duyduğunu söyleyecek ve ondan sonra biz onla erkek erkeğe konuşacağız.
    bunları söylerse davadan vazgeçebilirim "

tüm bu yaklaşımıma rağmen, hala saçma sapan açıklamalar yapıp dürüstçe davranmadığı için davayı açmaya karar verdim ve davamın sonuna kadar arkasındayım. adalete güvenim tam. burası türkiye cumhuriyeti hukuk devleti, cezasını çekecektir."
    --- spoiler ---

"arda tacizi kabul edip özür dilemediği sürece şikayeti çekmeyeceğim" demiş özetle.

adam haklı. karşı taraf utanmasa "berkay'ın karısı beni taciz etti" diyecek, o derece yüzsüz. ama umarım şikayeti geri çekmediği için başına bir şey gelmez. konu arda olunca emin olamıyor insan.

https://www.instagram.com/…tr&taken-by=berkaysahinn
    (berkay da başka yazı türü kalmamış gibi gidip açık mavi renk üzerinde beyaz comic sans ile basın açıklaması yapmış. muhtemelen eşi seçti bu rengi, bir şey okunmuyor)
  • uc kurusluk adamlar bir hafta ulke gundemini mesgul ediyor. biz de heyecanla bekliyoruz.
  • burası türkiye cumhuriyeti hukuk devleti kısmını en baştan yazsaydı da okumaktan vazgeçseydim dedirten açıklamadır.
  • aramızda okuma özürlüler var. adam şikayetini geri çekmemiş. aksine arda özür dilerse şikayetini geri çekeceğinden bahsetmiş. yorumsuz bırakıyorum.
  • bence taksim meydanına çıkıp sırayla birbirinizi sikin bu iş huzur içinde çözülsün. kekolara bak sanki çok önemli insanlarsınız da millet ondan merak ediyor. eğlence arıyor millet ve siz kekolar da bu ihtiyacı karşılıyorsunuz.
    bir süre daha gündemde kalacaklarını gösteren açıklamadır.
  • ardanın adamlığının bir kuralının da rakibe arkadan ve yandan kafa atmak olduğunu öğrendiğimiz açıklamadır.
    "türkiye cumhuriyeti bir hukuk devletidir" kısmına eminim berkay bile inanmamıştır. hukuk devleti olsa arda şu an tutuklu olurdu.
  • ak partili belediyelerden konserler kaparsin davadan da vazgecersin, dert etme berkay kardes.
  • 3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer verirseniz, aradaki 2 kuruşa satılmaya mahkumsunuz.
  • kaç gündür sözlüğün kamuoyunu işgal ediyorlar. ne yaparsanız yapın, bizim öğrenmemiz gereken bir açıklamaya gerek yok.
  • şu gündem saptırma hakkında yorum yapmak istemezdim berkay adlı şarkıcının işin kendi şikayetine baktığını sanmasına takıldım. arda turan'ın arkasını, yancılarını, öncülerini falan bir kenara koyarak bir hukuk devletinde yaşadığımız hülyasıyla şu şekilde sıralayalım;

1) bir kadına sözlü ve fiziksel taciz: mağdur özlem ada şahin'in şikayetine bakar, berkay şahin eş konumunda olduğundan en fazla şahit ve müdahil olabilir; ayrıca dava açması ya da açmaması için eşine telkinde bulunabilir.

2) birisini darp etme ve yaralama: işin içinde hastane raporlu burun kırığı olduğundan olay artık kamu davasına dönüşür. kırılan berkay şahin'in kendi burnu bile olsa bir yurttaşa verilen kalıcı zarar artık şikayet unsuru olmaktan çıkar, savcı dava açmak zorundadır.

3) mekanda tepki gösteren bir kadına hakaret: gene berkay şahin'le bir ilgisi yok. hakarete uğradığını düşünen kişiye kalmış dava açmak.

4) hastaneye silahla gelmek, birisine silah çekmek veya eline silah tutuşturmak, umum içinde silah ateşleyerek özel mülke zarar vermek: bunların gene hepsi kamu davası gerektirecek suçlar. berkay şahin kendisine silah çekilmesine veya eline silah tutuşturulmak istenmesine müdahil ya da davacı olabilir ama davacı olmasa bile bu durumlara kamu dava açılması gerekir.