şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yerli üretimi her zaman koruyan bakanlığımızın yaptığı güncelleme. amaç besicilere destek vermekmiş* . biliyorsunuz ki ülkede ekonomik bir kriz yok. her şey vatandaş için.

  yerli üreticiye 1 lira, ithal hayvana 2 lira güncelleme.
  --- spoiler ---
  tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, karkas etin besiciden alım fiyatına ilişkin, "yerliyi de her zaman kayırıyoruz biliyorsunuz. yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatımızı bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya alıyoruz" dedi.
  ...
  tarım ve orman bakanı pakdemirli besicilere destek amacıyla kesim fiyatlarını arttırdıklarını söyledi. ithal hayvan başına fiyatlar 26 liradan 28 liraya yerli hayvanda 28 liradan 29 liraya yükseltildi.
  pakdemirli, besiciden alınan et fiyatlarıyla ilgili olarak"et ve süt kurumu olarak kilogram başına 26 lira olan ithal menşeli karkas et fiyatını 28 lira, yerlide 28 lira olan fiyatımızı da 29 lira olarak bugünden itibaren uygulamaya alıyoruz" ifadelerini kullandı.
  --- spoiler ---
  link
 • et yok bok yiyin, demenin fransızcası.
 • olum bu adamlar “vatandaş et yiyebilsin” diye dünyanın mücadelesini verip indirim yaptırmaya çalışmadı mı ? hatta daha sonra yerli piyasada hayvan yok diyip yurt dışından deli danalı, şarbonlu hayvanları getirtip ucuzdan satarak insanları hasta etmedi mi ?

  ne bu şimdi ?

  sizin yapacağınız işin de, uygulayacağınız politikaların da, yöneteceğiniz devletin de ta yedi ceddini sikeyim.

  madem yerli üreticiyi çok düşünüyorsunuz, indir yem fiyatlarını, hayvan bakım masraflarını, yaygınlaştır mera ve besi hayvancılığını, kredi desteği verip hayvan aldır gerekirse sağlam yerlerden. üretip kazansınlar.

  sizi eğitenlerin de amına koyayım bu arada.

  saygılarımla, iyi günler.
 • bakanın uygulamaya alıyoruz dediği güncelleme.

  zam olsa zam yapıyoruz derdi. uygulamaya alıyoruz diyince zam yapılmamış olduğu için zam yapılmış gibi anlaşılmasın.

  ben tatmin oldum, evet.
 • o yapılan bir liralık güncelleme devasa bir çığın başlangıcı. bakanlık bir lira koyacak, kasap üç lira koyacak, lokantalar, restoranlar beş lira koyacak. olan yine vatandaşa olacak.
  elbet besicinin para kazanması gerek. bunu tüm samimiyetimle desteklerim. ama ete zam yapmanın sırası değil şu sıralar. fırsatçılara gün doğdu.
 • yerli üreticiyi kayırması iyi olmuş, evet.