şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://twitter.com/…ltv/status/1051221502648098817

  taraftarlar soyunma odasında futbolculara saldırmış, stadtaki televizyonda ise askerin çatışma görüntüleri yayınlanmış, yarım saat ölürüm türkiyem çalınmış
 • her statta olabilecek olaylar, fazla büyütmemek lazım.
  burada duyar kasan arkadaşları şu başlığa alalım, çok ıssız kalmış:
  (bkz: 13 mayis 2001 diyarbakirspor altay maci)
 • (bkz: çomartopu)

  boşuna demiyoruz.
 • bir halka terör örgütü üyesi muamelesi yapmak "fazla büyütmemek lazım" klasmanına girmez, vatansever kürtler de var bu ülkede ve bu bahsi geçen maçta yapılan yapılan anayasal suçtur , ülkenin altına dinamit koyma girişimidir
 • (bkz: amed neresi amk)

  edit: "diyörbokur lo diyörbokur cahil" diyen çomarlar çok komiksiniz ancak ben amed diye bir yer tanımıyorum.
 • kürtçülük propagandası yapan takıma karşı sakaryalılar tepki vermişler.

  çözüm sürecinden beri şımartılanlara karşı devlet hala gerekli müdahaleleri yapmadığı için insanların tepkisi de böyle sınırı aşabiliyor.

  sen takımına kürt takımı muamelesi yapacaksın, kürtlerden destek bekliyorum diyeceksin, diyarbakır adını amed yapacaksın sonra da ağlayacaksın. ağlayacaksanız oynamayalım beyler. malum kulüp başkanının sözleri.

  2016'da askerlerimiz kürtçü terör ile hendeklerde mücadele verirken bu pankart ile sahaya çıkıp küçük akıllarıyla askerimize ve ordumuza imada bulunmaya çalışan yine bunlar.

  afrin'de terörle mücadele eden askerlerimize işgalci deyip mitinge çağrı yapan futbolcuları deniz naki için hiçbir yaptırımda bulunmayıp, tff oyuncuyu futboldan men edince de kendisi için teşekkür mesajı yayınlamışlardı.

  istiklal marşını ıslıklayıp yuhalayan şerefsizler.

  her yer cizre her yer direniş sloganı atan piçler.

  her yer suriçi her yer direniş sloganı atan yavşaklar.

  size hak hukuk konusunda katılıyorum. ülkede hak hukuk olsa amed diye bir takıma izin verilmez, bu kadar bölücü hareketten sonra da kulüp kapatılır ve terör sempatizanlarına cezalar verilirdi.
 • kürtçülük propagandası nerede yapmış amedspor yahu, bazı mehape endeksli yazarlar cidden komik oluyorlar , madem diyarbakırın kendisi kürtçülük oluyor bahçeli ve cb niye binlerce kişiye miting yapıyor her gidişinde diyarbakırda

  bu kürt halkına yapılmış bir saldırıdır ve bedeli hukuken ödenmelidir, pkk'ya yönelik bir durum yokken amed adına saldırmak insanlık suçudur
 • --- spoiler ---

  madde 216 - (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  --- spoiler ---

  bu olay sırasında halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik var mı ? var. taraftar futbolculara saldırmış yani kamu güvenliği açısından bir tehlike var mı ? var. savcıların acilen soruşturma başlatmaları ve faillerin tespit edilmesi gereken cezaya çarptırılması gerekmekte.

  edit: bak aklıma sonradan geldi. diyarbakır halkı tarafından çok sevilen, şehit olduğunda bütün esnafın kepenk kapattığı (bkz: gaffar okkan) sakarya hendekliydi.
 • sizin allah'ınıza kurban sakaryalılar. vatan hainlerine arka çıkan bir kulübe az bile.

  edit: hümanistlik yapanları bir zahmet şu başlığa alalım.
  (bkz: 13 mayıs 2001 diyarbakırspor altay maçı)
  bu başlıkta altay'lı futbolculara ve yöneticilere hak etmedikleri halde yapılan eziyetlerin bir özeti bulunmaktadır. ya da daha yakın bir örnek için 2009-2010 sezonu diyarbakırspor'u da örnek gösterilebilir. bu kandil lağımının temsilcileri liglerde nasıl top koşturuyor anlayabilmiş değilim.

  edit 2: birden küfür etmeye başlayan gallagherist adlı kandil'liye gereken cevap verilmiştir.

  http://i.hizliresim.com/gd8dw2.jpg
  http://i.hizliresim.com/z3b3pg.jpg
 • sarı, kırmızı, yeşil renkte forma ile sakarya'da sahaya çıkıyorsun, "sonra terörist değiller." oluyor. ulan bunların oyuncusu değil miydi açık açık afrin ve el bab operasyonlarını kınayan?
  sözlükteki vatan haini, hümanistleri de gördük.