şükela:  tümü | bugün soru sor
  • galatasaray yönetiminin apar topar en yakın kek kalıbına girip acil durum toplantısı yapmasına sebep olan maç.
  • bizim takım maç yaparken resmen sıkılıyor amk hepsinin sıfatlara bak sanki amlarını sikmişler amınakoyim bu ne lan
  • mavi limonun velisi burada mı ?
  • bugün izlediğim premiere lig maçından sonra midemi bulandıran maç.
    seyirci yok, yetenek 1-2 tane götlü göbekli türkler.
    siktiniz attınız ülkenin futbolunu amına kodumun çocukları.
    kendi takımımdan keyif alamaz oldum.
    yayında ve yapımda emeği geçen herkesin amına koyayım.
  • 90 dakika boyunca "armanın peşinde adanmış hayatlar" yazısına baktığım maç.
    ara ara gözlerimi indirip oynanılan futbola baktım, sonra tekrar yazıya. bu ne yaman çelişkidir dedim, gittim bir sigara yaktım.
  • galatasaraylı futbolcuların suratının yine bir karış olduğu maç , bakıyorum şimdi veyselde de bir mutsuzluk bir surat asıklığı , surat asıklığını bu takıma getiren başta selçuktan ve ekürisi buraktan çok çabuk etkilenmiş ; ya bakıyorum herkesin suratı asık , ne var kardeşim , ananızı mı şey yaptık ne istiyorsunuz bu taraftardan yahu ? lan para ise para kontrat ise kontrat , ilk on bir ise ilk onbir , eğilelim mi bir de ne yapalım anlamadık ki ? eskiden bir galatasaraylılık duruşu , ruhu vardı , yenilsek bile derdik ki adamlar ellerinden geleni yaptı . şimdi adamların yenseler de yenilseler de suratı asık . bilmediğimiz bir şey mi var , zorla bu takımda olan biri varsa siktir olsun gitsin yani , biz şampiyonluk istemiyoruz takım ve heves istiyoruz .
  • galatasaray aslında isim isim bakılınca çok iyi bir takım.bakın bunu bir fenerli olarak söylüyorum..

esas mesele bence isteksizlik.öncelikle selçuk.. benim gördüğüm en vasıfsız kaptanlardan biri. yanlış anlamayın!karekter bazında on numara adam, oyun içi profil anlamında diyorum.sen o takımda 3 yıldır oynuyorsan, sorumluluk alman lazım.bu tip maçlarda yani skor ve oyun olarak sıkışan maçlarda, taraftarı ve takımı ateşlemen lazım..

fakat selçuk bunların hiç birini yapmıyor.alex bazen sıkışan maçlarda hop 25 metreden çakar,yumruğu havada alex tribününe doğru koşardı,bu takımı ateşleyici bir hareket ve çözümcü,rol üstlenen bir stildi.bir kaptan olarak selçuk'da bunları göremiyorum ne yazık ki..

tabi suçu tamamen selçuk'a yıkmak yanlış.bu pasif hal takımın geneline sirayet etmiş.deplasmanlarda çok zorlu şartlar ve kışla birlikte kondisyonu artan takımlar çıkacak galatasaray'ın karşısına. bu isteksiz futbol orada kesinlikle belalar açar gs'nin başına..

bu lidersizliğin halledilmesi lazım.

iyi kötü geçen sene bu rolü melo bazen de sneijder yapardı.bu sene bu ateşleyici görev kalecinize kadar geriledi ise orada bir düşünmek lazım.

tekrar ediyorum galatasaray kötü oyunculardan oluşan bir takım değil ama ruh ve arzu gitmiş bu takımdan.maçı izlerken daha 40.dakikada "bu maç berabere biter"dedim.

böyle olmaması lazım.

tanım:0-0 bitmiş maç.
  • 2014 yılında hala daha link diye ağlayanları gözler önüne seren maç. twitter diye bir site var, melih gökçek zekası bile bunu rahatlıkla kullanabiliyor...

bakın gerizekalıya anlatır gibi anlatıyorum, twitter.com adresine giriyorsunuz, yukarıda search kısmına ''galatasaray-eskişehirspor sopcast link'' yazıyorsunuz. kullanım prensibi aynı google gibi başka birşey de yazabilirsiniz. ve yüzlerce link çıkıyor karşınıza...

bakın önemli yerleri kalınlaştırarak yazdım, kolay anlayın diye... tamam mı, anlaştık mı!
  • yorumlara bakıyorum sanki kuantum fiziği futbol değil mesele... ya arkadaş veysel sarı takımın en iyilerinden biriydi, gömmüşler. cemali çok ihtiyacımız olan standart bir orta saha oyuncusu ( iki yıldır standartın çok altında olan selçuk ve yekta ile oynuyoruz), gömmüşler. tarık, 3 antremanla oynadı ve gayet iyiydi, gömmüşler, bruma sürekli atraksiyon içindeydi, gömmüşler...

sizim yorumlayacağınız futbolun aq.