şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 13 eylül 2018 ppk toplantısı ile beraber düşününce oynak olabilecek kur.

  5.72 tahmin.

  edit:ppk
 • 4.98tl
 • açıklamayla birlikte bir gevşeme olup 6.10 bandına çekilecek kur. sonra tekrardan yükselişe geçer. ytd.
 • merkez bankası yine bir milli füze denemesi yapar diye bekliyorum açıktan artık tutanakla faiz artırmak yok el altından faiz artırıyorlar. fed öncesi dolar için bahane olur bu fed kararında çok tepki vermez diye bekliyorum o zamana kadar detaylı grafik analiz vs ile düzenleme yaparım.
 • en hareketli gün olacaktır. (5.20-7.20)
  choose ur side!
 • yazdıklarımı iyi okuyun
  iyide hatırlayın.
  13 eylül 2018 tcmb ppk toplantısı 3 eylülden beri bekleniyor. dolar sürekli düşüşte. çok önemli gelişmeler oldu kur etkilenmedi. bence 2018 krizinin yönünü belirleyecek toplantı. türkiyenin belki de 5 yılını belirleyecek sonuçlar çıkartacak. faiz beklentisi var evet ama piyasayı tatmin edecek düzeyde olacak mı? piyasa 450 üzeri bir faiz bekliyor. bu faiz oranı çok ama çok yüksek. zaten yüksek olan faizler iyice yükselecek. inşaat sektörü ki türkiyenin 2008 yılından beri gelen parayı gömdüğü evet gömdüğü diyorum ve yandaşlarını ultra zengin ettiği hatta daha ileri gidiyorum güzelim canım arazileri peşkeş çekip binalar diktirdiği istanbulu adeta bir görüntü kirliliğine boğan bir sektöre yatırım yaptı. peki sonuç . koca bir hiç.
  bankaların kredi oranlarına hiç baktınız mı? ben baktım sizin yerinize de. merak etmeyin diye. şimdi örnek verelim;
  10 yıllığına 300.000 tl çektiniz her hangi bir bankadan geri ödemeniz bankasına göre 1.000.000 tl ile 1.100.000 tl arasında değişiyor. zaten bankaların vadeli mevduata verdikleri faiz oranları %20'leri geçmiş durumda. hadi bakalım o zaman piyasanın beklediği faiz arttırımını gelde yap sıkıyorsa. yapmazsa 13 eylülü günlerdir bekleyen sayısını bile tahmin edemeyeceğim insan sayısı korkunç düzeyde. bunlar dövize yüklenecekler. döviz kuru için en iyi tahminler 6,95 'leri geçeceği yönünde. ***tabiki yatırım tavsiyesi değil***ytd***
  benim görüşüm 13 eylül için şu yönde;
  1-sayın cumhurbaşkanımız faizlerden nefret ediyor. faiz haram. faiz enflasyon, bilgisi çok yüksek sağolsun kendilerinin. son 3 ppk toplantısından çıkan sonuçlar neticesinde döviz kurları buralara kadar geldi. eğer bu toplantıya müdahale edip faiz arttırımı yapılmasına karşı çıkarsa aç kurtlar gibi dövize akın olacaktır. ***yatırım tavsiyesi değil****ytd***sıradan bir insanım***ytd***
  2-piyasaları tatmin etmeyen bir faiz arttırımı olursa yada faiz arttırımı olmazsa neler olur. dediğim gibi bekleyen kurtlar çok fazla dövize yönelecekçerdir. faizler zaten yüksek iyice yükselecek kredi çekilmesini neredeyse imkansız hale getirecektir bu fiyatta etiketlere yansıyacaktır. kış önümüzde.
  elektriğe doğalgaza yüklü zamlar yapıldı, yapılacakta. ***ytd***
  allah yardımcımız olsun. 13 eylülde bu başlık rekor girdi görecek.
  umarım ppk toplantısından çıkan kararların ardından dolar fırlamaz.
  yazık oldu canım ülkeye.
 • 13 eylül, üzerine çok fazla anlam yüklenen bir gün oldu. insanlarin beklentileri ve tahminleri yüzünden kendini gercekleyen bir kehanetin yaşanacağını düşünüyorum.
  "doları 7.5da cipalayacaklar" diye diye ya da "sonunda 1 dolar 10 lira olacak" diye diye gidiyoruz bakalım. bu yolculukta 13 eylül önemli bir pit stop , bakim onarım ve yakıt ikmaliden sonra neler olacak gorecegiz. hayırlısı...
 • 12 eylulden farkı olmayacak gündür
 • kuvvetle muhtemel ülke tarihinde önemli günlerden biri olacaktır. piyasayı tatmin edecek bir faiz artırımı gelmez ise, ki bence gelmeyecek, gelemeyecektir, bu beklenti ile kuru düşürenler fezaya doğru yol almasına yol açacaktır. 7.12/25 rakamları ilk hedef olacaktır.
 • 600 puan faiz artisi olursa 6
  200 puan faiz artisi olursa 6.6
  0 puan faiz artisi olursa 7 olacak kurdur