• erdoğan'nın yarım saattir faizi lanetlediği açıklamalar. dolar 6,43'e geldi.

bakalım merkez bankası ne yapacak? faiz arttırımı gelirse bağımsız görünsün diye feyk atıyor demektir.
  • "merkez bankası her yıl enflasyon tahmini açıklıyor. ben bugüne kadar merkez bankasının enflasyon tahmininin tuttuğunu görmedim. siz gördünüz mü? " diye sorduğu açıklamadır.

"faiz sebep, enflasyon neticedir. yok eğer enflasyon sebep, faiz neticedir diyorsan sen bu işi bilmiyorsun" diye de eklemiştir.
  • tcmb’ nin her yil belirledigi enflasyon hedefini hukumetle beraber kararlastirdigini bilmeyenlere mb’ ni hedef gostermistir.

manipulasyor degil kriz vardir. paranin serbest hareket edebilirligi ile kuresellesen ekonomilerdeki catirdamalar basta tr gibi gelismekte olan ve gelismis olan butun ulkeleri etkiler.

nasilsa bilen yok diye salliyorlar.
  • israf ekonomisini bırakıyoruz dedi ki ahahaha.
    başka diyecek bişeyim yok hakim bey...
    itibar ekonomisini de bırakacak mısınız sayın cumbaşkanım?
    sanki sorun orda...
  • kamuya personel alımında sınırlamaya gideceklermiş, kpss`ye hazırlanan gençlere duyurulur.
  • mealen : " ithalat / ihracat la uğraşanların dışında insanların döviz le işi olmamalı "

gibi bi cümle kurmuş ki eyvah eyvah dedim.

bir gece ansızın döviz büfeleri ile veya döviz alış / satışı ile ilgili khk filan gelirse hiç şaşırmam artık.

hiç.
  • bu aciklamalardan sonra birazcik serefi olan burokrat merkez bankasinda calismaz, istifa eder.
    adam cikti dedi ki;
    “ben daha hedefi tutturdugunu gormedim”
    “sen bu isi bilmiyorsun”
    “aldigin yanlis kararlarla enflasyona sen sebep oluyorsun”
    bu demektir ki senin diploman bir boka yaramiyor, hicbir halttan anladigin yok, aldigin nefes bile zarar.
    yillarini bu islere veren insan su aciklamalardan sonra goreve devam ediyorsa iki secenek vardir;
    1) erdogan dogru soyluyor, cahiller merkez bankasini yurt edinmis
    2) yuzune tukurseler yapismaz, kim ne derse desin.
    ulkenin cumhurbaskani, baskani hatta herseyi cikacak seni alenen hedef gosterecek, hatta yetinmeyip isbilmezlikle, zarar vermekle suclayacak, yetkin oldugunu iddia edip o koltukta oturmaya devam edeceksin.
    bir de tabii ulkenin kadinlarinin cocuk sayisina dahi mudahale eden yuce baskan, madem ki bu adamlar aleni ulkeye zarar veriyor, o koltuklarda oturmalarina neden musaade ediyor konusu var.
  • merkez bankası'nın kesinlikle faizleri azaltıp,sonra bir tepeye çıkıp, bir sigara yakıp izlenmesi gerekiyor ülkenin hâlini.
  • merkez bankası faiz artıracak fakat recep ben faiz karşıyım merkez bankası artırıyor ipleri bende değil demeye getirecek. yoksa dolar 7 tl tekrar görecek haaa çok mu önemli 7 tl olması recep ve seçmenini ilgilendirmiyor bir anda 4 tl 7 tl oldu ne oldu halen dış güç yerli milli yalanlar
hesabın var mı? giriş yap