şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
961 entry daha
  • fenerbahçe audi cup'a katılınca herkes dalga geçti. ben o kupayı takım için ciddi anlamda deneyim olarak görüyordum. öyle de oldu. vedat muric, max kruse, rodriguez, altay, ozan gibi oyuncular o maçlar sayesinde ciddi olarak form tuttular ve fiziksel durumlarını iyileştirdiler.

galatasaraylılar bayern ve real madrid karşısındaki fenerbahçe ile dalga geçerken, galatasaray bu takımlardan çok daha düşük seviyelerdeki augsburg'dan ve fiorentina'dan ağır mağlubiyetler aldı. fenerbahçe düşmanlığı ve fenerbahçe'nin fark yemesi elbette bu mağlubiyetlerin gerek medyada, gerekse galatasaray taraftarı arasında fazla yankı bulmasını engelledi.

gelinen noktada audi cup'ta fenerbahçe yerine oynaması gereken takımın ya da bu kupaya daha fazla ihtiyacı olan takımın galatasaray olması gerektiğini herkes anlamıştır herhalde. bayern'den yediğimiz 6 gol bizim lige zımba gibi girmemizi sağlarken, galatasaray ilk dört haftada fenerbahçe'nin rakiplerinden daha zayıf rakiplerle oynamasına rağmen oldukça zorlandı.

kasımpaşa maçı özelinde ve oynadıkları diğer üç maça bakınca ben galatasaray'ın maça yedek başlayan oyuncularının ilk on birde oynayan oyuncularına göre daha agresif, daha sert ve formayı daha çok istediklerini görüyorum. galatasaray teknik ekibinin futbol dışı şeylerle uğraşmak yerine kendi takımlarına daha fazla eğilmeleri gerektiğini düşünüyorum.

iki gün sonra galatasaray şampiyonlar ligindeki ilk maçını oynayacak ve takımın geri dörtlüsü inanılmaz kötü durumda. brugge takımının çok hızlı oyuncuları var ve galatasaray'a şampiyonlar liginde kazanabilme ihtimalleri olan 1-2 maçtan birinde çok ciddi sıkıntı çıkarabilirler.