şükela:  tümü | bugün
 • 31 ağustos 2021 tarihinde mersin sayapark avm mediamarkt mağazasına oled tv bakmaya gittim. televizyonları incelerken, satış danışmanı arkadaş yardımcı olmak adına ilgilendiğim bir model ya da marka olup olmadığını sordu. ben de 12-15 bin tl civarı bütçem olduğunu bu aralıkta lg ya da philips markalarının modellerini düşünebileceğimi söyledim.

  satış danışmanı, philips'in oled805 modelinde indirim olduğunu, düşünürsem biraz daha düşebileceklerini söyledi. verebilecekleri en iyi fiyatı sordum. satış takım lideri ile konuşup bana en son 12k'ya düşebileceklerini bildirdi. internette yaptığım ufak fiyat araştırması ile internetteki fiyatların da 12k bandında olduğunu gördüm ve 11.5k'ya düşebilirseniz cihazı alacağımı söyledim.

  ema üzerinden mail atıp fiyat onayı almaları gerektiği ve dönüşün 1 saate kadar olacağı söylendi. fiyata onay gelirse aramaları için telefon numaramı bırakıp çıktım. 30 dakika sonra telefon ile arandım. fiyata onay geldiği söylendi, satın alma işlemi için mağazaya geri gittim.

  çocuğumun yaşı ufak olmasından dolayı ekran koruyucu ve 1+3 yıl cihaz koruma paketi ile beraber 14.407 tl ödemeyi kk ile yaptım.

  görsel

  sıfır kapalı kutu cihazın kahramanmaraş mediamarkt mağazasında olduğu ve teslimatın 7-10 gün süreceği söylendi. benim için problem olmadığını yeter ki söylendiği gibi sıfır kapalı kutu, sağlam bir şekilde gelmesini söyledim ve mağazadan ayrıldım.

  aradan 10 gün geçtikten sonra, telefon ile bilgilendirilme yapılmadığı için mağazaya gidip ürünün durumunu sordum. 13 eylül pazartesi günü mersin'e geleceği ürünün şu anda hatay'da olduğu ve direkt olarak gelmediği söylendi. bu aşamada şüphe duymaya başladım.

  13 eylül pazartesi günü söylendiği gibi ürün geldi ve kurulum için philips teknik servis ile 17:00'a sözleştik. buradan sonra olaylar başlıyor.

  sıfır kapalı kutu olarak geleceği söylenen cihazın kutusu daha önceden açılıp, bantlanmış olduğunu gördüm. teknik servisteki çalışanlara neden böyle yapıldığını sorduğumda, cihazı kendileri açıp müşteriye getirmeden önce teknik serviste kontrol ettiklerini söylediler. ben de bu şekilde ürünü kabul etmeyeceğimi söyleyip, mağazada ürünü satan satış danışmanını aradım. o da aynı şekilde ürünün kontrol amaçlı açıldığını sıfır olduğunu söyledi. teşhir olup olmadığını nasıl ispat edeceksiniz diye sorduğumda; teknik serviste çalışan kişi çalışma saatine bakabileceklerini söyledi.

  tv kurulup açıldıktan sonra çalışma saatine baktırdım. ev modunda 1 saat çalışan cihaz, mağaza modunda tam 1366 saat çalıştırılmış olarak göründü!

  görsel

  ürünün teşhir olduğunu ve kabul etmediğimi söyledim. o sırada kurulumu yapan kişi mediamarkt'ı aradı ve durumu izah etti. bana sıfır kapalı kutu cihaz geleceğini söyleyen kişi telefonda teknik servis çalışanına utanmadan ürünün sıfır olduğu konusunda ikna etmesini istedi.
  bunun üzerine hemen mağazaya geleceğimi söyledim.

  15 dakika sonra mağazaya gittiğimde bana ürünü satan kişinin izne ayrıldığı söylendi :) ve satış takım lideri görüşebileceğim bildirildi. yaşanan bu durumdan dolayı çok mahçup olduklarını ve ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını söylediler.

  satın almış olduğum ürünün söylendiği gibi kapalı kutusunda tarafıma teslim edilmesini talep ettim, fakat türkiye'de hiçbir mağazada bulunmadığını, kahramanmaraş'taki mağazanın da kendilerine bu ürünün sıfır olduğunu belirterek gönderdiklerini söylediler. düşünürsem aynı markanın bir alt modelini aynı fiyattan yardımcı olabileceklerini de eklediler, kabul etmedim ve konu hakkında tutanak tutulmasını ve paramın iadesini talep ettim.

  görsel
  görsel

  sonuç, 13 gün boyunca sıfır kapalı kutu olarak geleceğini sandığım teşhir ürünü bekleyip, üstüne kk limitini doldurmuş oldum. tv fiyatlarına gelen zam da cabası olarak kaldı.

  kurumsal firma deyip güvenerek alış veriş yaptık ve mağdur olduk.

  düzeltme: öncelikle geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim, bu yönde birçok mesaj aldım. konu hakkında genel müdürlükten arandım. özür dileklerini ilettiler, konunun detaylıca incelenip, personeller hakkında soruşturma açılacağı bilgisi verildi. mağduriyetin giderilmesi adına ise, tarafımca teklif edilen cüzi bir fark ile aynı markanın bir üst modelini gönderebileceklerini söylediler.
  süreç hakkında telefon ile genel müdürlükten bilgilendirme yapılıyor. yeni televizyonun tesliminden sonra tekrar düzeltme yapacağım.
 • rezalet gibi rezalettir. ülkede her şeye her dakika zam geldiği için kişi aynı fiyata aynı televizyonu şu an alamayacak. 10/10 rezalet. puh!
 • yurtdışında müşteri memnuniyeti için kıçını yırtan markaların söz konusu türkiye olunca ne kadar kancıklaşabildiğini gösteren başka bir örnek.

  ama adamlar da haklı, çünkü birileri çıkıp da çeşitli bahanelerle mağdura çamur atıp dolandırıcıyı savunacaktır mutlaka.

  bu ülkede her şey olabiliyorsunuz da, rezil olamıyorsunuz gerçekten.
 • türkiye de hiç bir firmanın kurumsal olamayacağının, çünkü türkler tarafından yönetildiğinin ispatıdır.
 • utanmazlığın daniskası, üstelik mediamarkt çok hızlı bir şekilde fiyatlara zam yapıyor. daha önce, baktığım ürünün 13 günde fiyatının 2 katına çıktığını biliyorum.
 • eğer kutu geldiğinde 2. kez bantlandığı belliyse ve kabul ettiysen 5/10luk rezalettir.
 • tv arastirdigim bugunlerde mediamarkt'i, alisveris listemden direkt cikarmama yol acmis rezalet. adamdaki piskinlige bak hele sen. ustune bir de kabul ettirmeye calisiyor. eminiz ki bu sekilde ahlaksizca satis yapip kabul ettirdikleri birileri olmus veya olacak. bu nedenle bu kadar rahat yalan soyleyebilmis.

  gecmis olsun. umarim bir an once para iadenizi alirsiniz ve baska yerden tv'nizi alabilirsiniz. tavsiyem amazon. musteri hizmetleri gayet iyi. ama satici da direkt amazon olsun.
 • o sigorta diye iteledikleri 2k para verdiğin hizmet düşündüğün gibi bir hizmet değil aklında olsun. internetten araştır biraz. garantinin sonuna doğru bir şey gelirse cihazın başına geçen süreye oranla cihaz parası veriyorlar.

  bazen mağaza stoklarında kalan ürünün teşhir olup olmadığı bilgisi net olmuyor. ben genelde mağaza stoğunda kalan ürün sayısını soruyorum şayet 1 ise almıyorum. genelde o bir tane belirtilmese de teşhir oluyor.

  hayata dün gelmiş gibi alışveriş yapmışsın ama en azından hakkını savunup paranı geri alabilmişsin. ortada başlık açmaya değer bir mağduriyet yok bence. sana puanım 2 kanka.
 • insanların neden böylesi pisliklikler yaptığını anlayamıyorum. ulan mağaza senin değil, orada 3 kuruş maaşa çalışan adamsın. maksimum 50 liralık bir kazancın olacak satıştan adamı neden dolandırmaya çalışırsın be embesil. nedir yani.
 • bu aralarında paslaşmalar, bantlı olduğu görülünce gelmeden kontrol ediyoruz ağız birliği durumu anlatmaktadır. kimbilir her gün kaç insanın evine mağazada aylarca çalışan cihazı çakıyorlar. dolandırıcılık var, organize bir çaba var, her şeyden öte teşhirse teşhir de müşteri kabul etsin, yap indirimi sat. bunun esas adı orman çocukluğu, anasını bile ederine bırakır bu tipler.