şükela:  tümü | bugün
  • gelmiş geçmiş en zevkli futbol maçları içerisine konabilir. euro 2000'deki en güzel maçlardan biriydi. slovenya'nın ilk uluslararası turnuvasıydı ve ne talihtir ki turnuvadaki ilk maçı kendisinden ayrıldığı yugoslavya'ya karşı idi.
    portekiz'den vitor manuel melo pereira'nın yönettiği maçın 23. dakikasında zlatko zahovic'in golüyle slovenya 1-0 öne geçer. 52. dakikada miran pavlin skoru 2-0' taşır. 57. dakikada zahovic tekrar sahneye çıkıp skoru 3-0'a getirir. 59. dakikada yugoslavya'dan siniša mihajlovic'in ikinci sarıdan kırmızı kart görmesiyle herkes maçı slovenya'nın rahat kazanacağını düşünür. fakat 67. dakikada savo milosevic durumu 3-1'e getirir. daha ne olduğunu anlamadan 3 dakika sonra ljubinko drulovic takımı adına 2. golü atar. slovenya şoku yaşarken 73. dakikada milosevic tekrar sahneye çıkıp durumu 3-3'e getirir. 6 dakikada 10 kişilik takımın attığı 3 golle maç eşitliğe kavuşur. mücadele dolu geçen maç 3-3 sona erer.

    slovenya'da halen bu maçı zikretsen "evet ne biçim maçtı o ya, keşke kazansaydık. bizim açımızdan çok manidar bir maçtı." derler. sandalyeye, masaya kazınmış maç skoru halen durmaktadır.
  • zlatko zahovic'in parlayıp ışıl ışıl olduğu maç idi. zaho o sezonu olympiakos'da hocasıyla yaşadığı sorunlar yüzünden pek verimli geçirememişti. turnuva öncesi beşiktaş ile transfer görüşmeleri yapmış, fekat turnuvada özellikle bu maçta parlayınca beşiktaş'a güle güle şekerim çekerek valencia ile bol 0 lı bir sözleşme imzalamıştı. zalim kader euro 96 da beşiktaş'a yaptığını tekrarlıyordu. euro 96'da birden parlayan ve kaçan balık, ne balığı amk kaçan balina ise davor suker idi.
  • euro 2000'in mest eden maçlarından biriydi. ilk 60 dakika boyunca şov yapan slovenya, yugoslavya 10 kişi kaldıktan sonra maçı aldık diye rehavete girmiş. maç 3-0'dan 3-3'e gelmişti. zlatko zahovic oynadığı futbolla mest etmişti.

    euro 2000 ne güzel turnuvaydı. vura vura gelen hollanda'nın yarı finalde italya karşısında efsane beceriksizlik gösterdiği maç da keza unutulmayan maçlar arasındaydı