şükela:  tümü | bugün
 • konuşmanın bir bölümü şu şekildedir; anlaşlıdığı kadarıyla artık ok yaydan çıkmıştır.

  ey kalleş adam! sana çeaş ve kepez'i yedirirsem bana da adam demesinler!

  hele hele bu yaptıklarınla millet düşmanı bir imf düşmanı olduğunu bas bas bağıracağımızı engelleyeceğini düşünüyorsan, sakın ola ki ümitlenme boşuna.

  bak kalleş adam!

  sen ne biçim bir müslümansın be adam... müslüman haram yemez. müslüman kul hakkına tecavüz etmez. senin gözünü korku ve ihtiras bürümüş.

  kalleş adam, sen yoldan çıkmışsın. sen iflah olmazsın. sende allah korkusu kalmamış. sen allahsız kişisin. allahsız herif!...

  aklınca beni yıldıracak, beni sindirecek! ey kalleş adam, bilesin ki, benim malım da, canım da bu vatana feda!...

  kalleş adam! beni iyi dinle bak! bu beyaz gömlek var ya, bu benim kefenim. hadi gel canımı da al, alabiliyorsan!...

  buradan bütün bürokratlara sesleniyorum. siyasilerin siyasi emelleri uğruna, size hukuk dışı uygulamalar yaptırmalarına izin vermeyin! unutmayın ki, sizler bu devletin esas yöneticilerisiniz. siz hancısınız, onlar yolcu!

  dünyanın hiçbir yerinde zorbalığa ve zulme başvuran iktidar ayakta kalamamıştır. bunlar da kalamayacaktır. yazın bir kenara.

  bursa'dan millet adına haykırıyorum. hırsızlık, usulsüzlük, kanunsuzluk, yolsuzluk, bu ülkeden defolup gidene kadar bıkmadan, usanmadan mücadelemize devam edeceğiz.

  bugün meclis'te büyük bir çoğunlukla oturan, imf hükümeti aç kulağını beni iyi dinle... sana oy vermeyen 30 milyon seçmen adına, oy verdiğine pişman olanlar adına ne diyorum bilir musunuz: millete verdiğin sözleri yerine getirmezsen, imf'yi yolcu edemezsen, millete yalan söylemeye ve enayi yerine koymaya devam edersen, vallahi de billahi de o makamı sana zehir ederim..."
 • çoğu ana haber bültenine baş haber olarak yansımış konuşma.
 • siyaseti bile abartı bir şekilde kişiselliğe döken cem uzan'ın boş konuşmasıdır. tayyib'in cem uzan'ı sallamayacağı kesindir.
 • bütün vurgunculardan memelekti temizleyeceğiz şeklinde paradoksal açıklamalar içeren konuşma

  (kastettiği eğer komple memleketten gidiyoruz falansa paradoks oluşturmaz hayırlı yolculuklar)
 • (bkz: komik)
 • uzan ın bitişinin kapanış seremonisidir.

  bahçeli vatandaşlıktan atma kararının bakanlar kurulunda onaylatmamış ve siyasi ipini çekmiştir, tayyip ders almış ipi uzan ın boynuna dolamıştır. zaten katli vacip gelen insan için bile çok yaşamış olan bu aile, onun için buyurun helvaya...
 • hapise girip çıkmanın siyasi kariyere son derece faydalı olduğunu gören* cem uzan'ın, bu amaca ulaşmak için gerçekleştirdiği konuşma.
 • şov yapma amaçlı olduğu belli idi bu konuşmanın ancak neden bursada oldu diye düşünüyorum da....sanırım atatürkün bursa nutku gibi bir etki yaratmak istedi şahıs.ne de olsa babası da atatürkün imza stilini taklit eder.....
 • genç parti sitesinden izlenebilecek bir atraksiyon.!