şükela:  tümü | bugün
  • hadi bakalım daha da düşmez dilinden uzunun "biz boyamadık mı eyfel'i kırmızı beyaza, biz bo-ya-dık biiizz!!" diye. alır komple siyasi malzeme yapar.

"eyyy cehape... biz eyfel'i kırmızı beyaza boyarken siz ne yaptınız? işte zihniyet bu." *
  • piyangoyu vuramadınız bari amortiyle idare edin. mesaj alındı.
  • 1 milyar nüfusu sayesinde her oylamada kazma yao ming'i all star seçtiren çin'i hatırlatmıştır.
  • güzel bir görüntü olmuş. eyfel'i kirmizi beyaz görmek hoş olmuş, özellikle gurbetçiler için güzel bir ani olmuştur bu.

sözlükte ise bir şeyle de dalga geçmesek, küçümsemesek, espri kasmasak, sapla samani kariştirmasak olmaz, rahat edemeyeceğiz. tamam bugün rezil bir futbol oynadik. ama bu eyfel'in kirmizi beyaz görüntüsünü beğenmeye engel değil.
  • avrupa kupasındaki tek olumlu gelişme olabilir.
    klavye delikanlılığı işe mi yarıyor nedir...
  • olayi twitter'da haber yapan yabanci gazetecilere turklerin ''gucune mi gitti lan, sondururuz kardes sorun yapma, fuck you'' tarzi mentionlar attiklari enfes olay.

abi sakin olun lan, adamlar durum bildiriyor neye sinirlendiniz? eiffel kesinlikle boyle daha hos oldu, olay basli basina guzel; ama o mentionlar daha da guzel fena guldum.*
  • almanya kazandiktan sonra biz de kazandigimiz icin normal olan goruntu.
  • eurovision'a katıldığımız zamanlar bir iki hafta ülke gündemi o olurdu. diğer ülkelerde öyle eğlence programı gibi izliyorlarmış bizim ülkede memleket meselesi gibi izleniyor geyikleri yapılırdı. twitter kullanmak hakkında da şu an öyle düşünmeme neden oldu bu durum. insanlar twitter'ı eğlencesine bir araç olarak kullanırken bizim ülkede amaç olmuş fazla ciddiye alınmış gibi. ya da ülkece asosyaliz, sosyal medyayı sosyalleşmek sanan bir toplumuz. bilemedim.
  • fransa dan bize kalan futboldan daha cok eyfelin ay yıldız olmasıdır
  • ne kadar işsiz, zarar ziyan ve zavallı bir toplum olduğumuzun göstergesi. takımın bugün ilk maçına çıkmış, mahalle takımı yanında şahane kalır, "allah'ını seven defansa gelsin" modunda bir performans sergilemiş ve yenilmiş. senin derdine, "başarıdan" anladığın şeye bak. oradakiler bir de durmuş kutluyor invalides'de. benim yüzüm olmazdı be, azıcık da mı gururunuz kalmadı. bir şey üretmeyin, çalışmayın, ancak poponuzun üzerinde telefonlarınızdan dünyayı kurtarın.