şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bursa teknoloji organize sanayi bölgesi (teknosab), türkiye'nin 'mega endüstri bölgeleri' projesinin öncüsü olmaya hazırlanıyor. cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'la bir araya gelen bursa ticaret ve sanayi odası (btso) yönetim kurulu başkanı ibrahim burkay, 'sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla teknosab'ın yatırım alanını büyüteceğiz' dedi.
    teknosab, yeni sanayi devriminin sembolü olarak bursa'da 25 milyar dolarlık yatırım öngörüsü ve 40 milyar dolarlık ihracat hedefiyle hızla hayata geçiyor. cumhurbaşkanı erdoğan'ın da yakından takip ettiği ve övgüyle bahsettiği projede, altyapı çalışmaları 8 farklı etapta sürüyor. ilk fabrika binalarının inşaat çalışmalarına ise yıl sonuna kadar başlanması hedefleniyor.
    (kaynak milli iradenin sesi star gazetesi)
    not: lütfen gazetenin adındaki "t" harfinin yerine "ı" ve "ç" harfleri getirerek espiri yapmayın. ben onu kendi kendime yaptım.
    not 2: unutmadan şunu da şuraya koyalım ki, büyük resim tam olsun.
    https://twitter.com/…tatus/1006782971846651904?s=19
  • (bkz: mega holding)

bir sonraki proje çiftlik bankası olur herhalde.
  • eskiden gazeteler "ultra mega kupon" verirlerdi. o hesap. nasıl olsa "mega" sıfatını eklemek bedava.
  • içerisine kıraathane ve kek fabrikası da kurulacak mega proje. üstelik bahçesinde yuvarlanmak da serbest.
  • (bkz: endüstri 3,5)
  • (bkz: tamam)
  • mega doksanlarda kaldı.

artık tera ve nano devri. yine geç kaldınız cnımmm. öptüm. daha doğrusu (bkz: öptüler)
  • yıllardır sıkmadığı yalan kalmayan fortuneteller 657isimli aktrollün yeni bombası.

bu herifi ne zamandır görüyorum. aylar yıllardır buna kalsa ülkeye 300 milyar $ mi sokmadı, 450 milyar £ mu gelmedi, dünya nanoteknoloji devi mi olmadık, kişi başı gelir 50.000$ mı olmadı... hepsini yazdı bu arkadaş. ruh sağlığı iyi değil.

nicki sırf bu yüzden fortuneteller. fortuneliar olsa daha iyiymiş. en son 250 trilyon dolar hibe mi ne ediyorlardı bize.

geçiniz.
  • nilüfer ilçesinin bitiminde karacabey ilçesinin en verimli topraklarına yapılacak binlerce hektarlık organize sanayi alanı ile ilgili verilen müjdedir.
    birinci sınıf tarım arazilerinin yok edilmesi müjdesidir aynı zamanda!
    ketendereye yapılması planlanan ro-ro limanı ile birlikte zaten hızla büyüyen bursa nüfusunun daha da ivmelenerek büyümesinin önünü açacak olan sanayi alanında çalışanların oturması için alanın yakınlarına 250-300bin kişilik bir uydu kent kurulacağı da daha önce açıklanmıştı.
    yapılmış olan 100binlik çevre düzeni planının uzun süredir bakanlıkta bekletilmesi ve onaylanmamasının da temel sebebi bu organize sanayi alanıdır.