şükela:  tümü | bugün
  • n11.com adlı siteden 2 gün önce telefon satın aldım. telefon bugün elime ulaştı. kargo paketini açtım öncelikle telefon yanlış renk yollanmış, hadi neyse renk menk çok önemli değil iadeyle uğraşamam dedim.

sim kart takmadan önce imei numarasını edevletten kontrol etmek istedim, telefonun kayıtlı olmadığını gördüm, artık iade kaçınılmazdı.

iade sürecini başlatmadan önce satın aldığım firmaya mesaj atıp neden böyle bir şey yaptıklarını sormak istedim, mesajıma cevap gelmedi.ürünle birlikte yolladıkları faturada yer alan (muhtemelen sahte fatura) telefon numarasını aradım, böyle bir numara yokmuş, aynı şekilde adresi aradım, böyle bir adreste yok.böyle bir firmada yok.

dolayısıyla derdimi anlatmak için n11.com müşteri hizmetlerini aradım. konuyu anlattım, bana iade sürecinin prosedürlerinden bahsedip durdu.

evet iade edeceğim ürünü, kesinlikle bir sorun çıkacağından da eminim (ürünü henüz kargoya vermedim yapmam gereken kritik bir durum varsa yeşillendirirseniz sevinirim), ancak daha önemlisi bu firma hala n11.com çatısı altında satış yapıyor.

defalarca kez müşteri hizmetlerine, tamam anladık iade sürecini, size söylemek istediğim siz bünyenizde dolandırıcı firmalara hala satış yaptırıyorsunuz dememe rağmen hiç bir şey yapmadılar.

arkadaşlar umarım ücretimi sağ salim geri alırım ama sonuç ne olursa olsun bünyesinde bu tarz firmalara satış yaptıran, müşteri memnuniyetini , güvenini hiçe sayan n11.com dan asla alışveriş yapmam , sevdiklerime de yaptırmam.

yetiş ya amazon yetiş ya ali.
  • yıl isterse 1980 olsun isterse 2080 olsun farketmez. konuyu anlayamamışsın yazık. n11.com kurumsal marka ve ismine güvenip alışveriş yaptım, hata etmişim.

2.el için alım ve satım konusunda hem fikiriz ama kalkıpta internetten telefon almayın dersen bu işi hakkıyla doğru düzgün yapan firmalara haksızlık etmiş olursun.

senin mantıkta ilerlersek internetten alışverişi komple kesmemiz gerekiyor; 699 in 1 kasedim var istersen vereyim takılırsın evde ?
  • rezalet gibi rezalettir.
    mağazayı ifşa edersen , alışveriş yapacak bir çok kişiyi bilgilendirmiş olursun.
  • açıkçası ben n11 den fiyatı yüksek (100 tl ve üzeri benim için) bir şey almadan önce şu tekniği uyguluyorum size de tavsiyemdir.

ödeme öncesi n11 ve tüm diğer alışveriş siteleri mesafeli satış sözleşmesi göstermek zorundadır ve bu sözleşmede satıcının iletişim bilgileri, ünvanı vs. yer almaktadır.

-gittigidiyor ise satıcının adres ve telefon bilgilerini göstermiyor buradan ayrıca gittigidiyor'a da yaptığı usulsüzlüğü düzeltmesini tavsiye ederim. -

bu bilgilere bakarak ben önce firmayı ararım (lan hakikaten böyle bir firma var mı diye)
    sonra da ürün hakkında bilgi sorarım. söylediği şeyler kafama yatarsa öyle alırım. güven vermiyorsa almam.

ayrıca firmanın adresine de bakarım. mesela acil almam gereken bir ürün var ama firma diyarbakır'da ben istanbul'dayım. önceliği istanbul firmasına veririm. acil işim yoksa ucuz olandan alırım.
  • n11.com un sözlüğü takip eden bir yetkilisi uğraştı, iade süreciyle ve mağazayla ilgileneceklerini söylediler, müspet bir gelişme olursa editlerim başlığı.

mağazanın ismini isteyenler olursa şu aşamada mesajla yollayabilirim, konu böyle kalırsa mağazayı kamuya sunmak boynumun borcu olsun.