şükela:  tümü | bugün
  • 2019 fifa kadınlar dünya kupası maçıdır. az önce trt spor’dan canlı yayınlanmaya başlamıştır
  • kanser devam ediyor. bunları futbolcu sayıp milli takıma alıyorlarsa demek ki normal seviye acınası halde. maçla ilgili olarak da spikerin karpenter deyip durması dışında şimdilik bir olay yok. gol olabilecek müthiş hatalar yapılıyor ama hepsi o kadar beceriksiz ki gol atmaları mucize olur. tam olarak fifa'da en düşük ligden zayıf iki takımın maçı gibi bir şey. paslar tuhaf, topa müdahaleler tuhaf, şutlar tuhaf.

tam yollayacaktım ki penaltı oldu. hakem vara gitti. sonrasında da penaltı öncesi penaltı yaptıran oyuncunun topu eliyle aldığını tespit ettiler. gol olursa tesadüfen olur. gerilim filmi izlemek isteyenlere tavsiye ederim.

edit: ilk gol penaltıdan, ikinci gol ise çok komik bir kafa vuruşuyla geldi ve brezilya şu an 2-0 önde. yalnız maç o kadar beyin tahrip edici ki spiker bile gol olunca 1-1 olduğunu zannetti. bu arada ikinci golde stoper güya kafa topuna çıkıyor. ters "l" harfi şeklinde ve kafası bel hizasında falan. rakip de bomboş bir şekilde arkasından gelip kafayı vuruyor.

ilk yarı editi: hatalar silsilesi sonucunda avustralya da golünü attı ve ilk yarı bitti. goller geldikçe gerilim filmi tadı, komedi filmi tadına dönüştü. japonya-arjantin maçında gol de olmayınca tam atak ortasında yapılan bitmek bilmeyen hatalardan kaskatı kesilmiştim.
  • brezilya marta ve cristiane’ın golleriyle 2-0 önde
  • avustralya’nın favori brezilya karşısında geri döndüğü maçtır. 2-2
  • var kararı ile avustralya öne geçti 3-2
  • avustralya’nın 3-2 öne geçtiği maç oluyor. dakika 70. keyifli geçiyor.
    bu turnuvada izlediğim ilk maç lakin brezilya takımı neden beş yıldızlı formayla çıkmış sahaya anlamadım? brezilya kadınları da mı beş dünya şampiyonluğu kazandı? öyle değilse, kadınlar futbol turnuvasına erkeklerin formasıyla çıkmışlar. enteresan bir durum. yani bu turnuvada brezilya kadınları şampiyon olursa, bundan sonra brezilya erkekleri de mi altı yıldızlı formayla çıkacaklar sahaya?!
    italya'da, almanya'da falan durum nedir bilmiyorum. ilginç hakkaten.
    edityen:
    burada şampiyon olan ülkeler ve şampiyonluk sayıları var. en çok usa şampiyon olmuş. brezilya'nın şampiyonluğu yok. yani evet, brezilya kadınları, erkeklerin formasıyla çıkmış sahaya.
  • kale vuruşunda oyun top ceza sahasına çıkınca başlar. ancak maçı yöneten fifa kokartlı kadın hakem bunu bilmiyor sanırım. zira her iki takım kalecisi de kullandıkları aut atışlarında topu sıklıkla kendi ceza sahası içerisinde takım arkadaşlarıyla buluşturdu. hakem ise her defasında devam ettirdi.

enteresan.
  • avustralya’nın kazandığı maç. ayrıca bu takımın 8 numarasına aşık oldum. okunuş olarak elis diyordu spiker adı ne tam anlayamadım. kimdir necidir, bilmem ama aşırı cool bir havası var.