şükela:  tümü | bugün
 • final serisinde 3. randevu. seride durum 1-1. saat 21:00'de başlayacak maç trt spor ekranlarından yayınlanacak. fener genelde kendi sahasında tüm efes maçlarını kazanıyor son yıllar. 3. ve 4. maçları fener alır. seriyi fener 4-2 kazanır.
 • fenerbahçe beko, dar yabancı rotasyonu, 3-4'lerden 5 numara oynatma planları ve eşleşme problemi bir türlü çözülemeyen kalinic ile altın madeni çıkarmaları derken ilk 2 maçın 3 devresini çok çok iyi oynadı. lakin, ataman çözümü ile son maçın son yarısına karşı gelemediler ve yorgunluğun da etkisi ile maçı tutamadılar. yine de maçı kazandıracak top ellerine gelmişti ve atamadılar. kostas sloukas'ın da babasının vefat etmesi üzerine selanik'e gitmesi yüzünden oynamazsa, fenerbahçe iyice sıkışık bir kadro ile oynayabilir. bobby'nin 40 dakika çıkmadan oynadığı günler 4 sene önceydi ve uptown mamba o zaman oyun serbestliği sahibiydi. şimdi bu kadar rahat değil. özetle; sinan güler için uzun zaman sonra kritik bir maç olabilir. sinan-melih-bobby-guduric-melli-kalinic-ahmet ve oynarsa kostas olacak rotasyonda. yine tempoyu fenerbahçe belirlediği sürece, yarı sahada set hücumları ile oyunun favorisidir.

  efes ise sahadan ziyade saha dışında başlayan mücadele ile oyuna başlıyor. kulaklıklı ergin ataman bir kenara, bugün kendi oyunlarını mı oynayacaklar yoksa fenerbahçe'nin zaaflarına göre mi bir oyun düşünecekler o önemli. çünkü, efes 2 kez aynı tuzağa düştü. fenerbahçe'nin pota altı rotasyonu dar iken oradan vurmak için oynadı ve oradan başarıya ulaşamadığı gibi maçı da oradan kaybetti. avantajı, yabancı rotasyonu genişliği ve tempoya imkan sağlaması. larkin-micic-dunston kesin oynayacaktır. moerman/motum ve simon/beabouis/anderson grubundan da 2 kişi gelecek. muhtemelen taze kanlarla tempo yapmaya çalışıp, yine dar fenerbahçe rotasyonunun yorgunluğu üzerine gitmeye çalışacaklardır. larkin-micic-dunston-2 yabancı-doğuş-sertaç-metecan ile oynayacaklardır. doğuş'un oyun kurucuya olan presi ile ön alan baskısı yapmaya çalışacaklardır.

  her halükarda keyifli ve izlemesi zevkli bir maç olacak. 21.00'da.
 • ergin ataman denen şovmenin gelmeyeceğim dediği ancak ssgeleceği mücadele olacaktır.

  fenerbahçe'de kadro cidden çok sıkıntılı. bir önceki maçın üstünden sadece iki gün geçti ve o maçta sloukas, kalinic, guduric ve melli gerçekten çok yoruldular. bobby, ahmet ikilisine çok iş düşecek. bu maçta egehan arna ve barış hersek'i devreye sokmaz isek sonraki maçlarda kondüsyon açısından daha büyük sorunlar yaşayacağız. yine de seyirci etkisiyle fenerbahçe'nin az farkla kazanacağını düşünüyorum.
 • efes'in muhtemelen moerman ile başlayacağı ve dinlenmiş bir moerman'ın önemli fark yaratabileceği maç olacaktır... sloukas muhtemelen oynayacak ama oynamazsa efes dış oyuncularıyla çok rahat geçer, micic geçen maç süper oynadığı için bugün aynı derecede etkili olmasını beklemiyorum, larkin daha fazla öne çıkacaktır. fenerbahçe'de tabii ki en önemli koz, obradovic yoksa bu kadroyla efes'i yenmesi çok zor fenerbahçe'nin.
 • ergen ataman'ın yine kulakliklariyla çıkacağı maç.
 • kafalardaki tek soru "ergin ataman mola alacak mı?".
  bence fener taraftarı biraz teşvik ederse ergin ataman alır molayı.
 • 1-1 devam etmekte olan final serisinin üçüncü maçıdır. fenerbahçe beko üst üste iki maçı kendi evinde oynama avantajına sahip durumda. final serisinin akıbeti için önümüzdeki iki maçın çok fazla kilit olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  efes’in larkin-micic-anderson-moerman-dunston şeklinde yabancı tercihi yapmasını bekliyorum.

  edit: anderson yerine beaubois yine kadroda. efes attığı sayıyı azamide tutmaya çalışacak. fenerbahçe’nin savunma sertliği sonucu belirler.
 • fenebahçe bekomuzun , 77-55 gibi net bir skorla kazanıp, seri de durumu 2-1 yapacaktır.
 • fenerbahce'nin ne yapıp ne edip bu maçı alması gerekmektedir...
 • trtspor tarafından yayınlanacak mücadele.