şükela:  tümü | bugün
  • bir başka samsung türkiye rezalet mağduru olarak karşınızdayım.
    vakti olmayanlar aşağıda özeti okuyabilir.

samsung galaxy note 9 model cep telefonumun bixby tuşunun yerinden oynadığını farkettim. zorlayınca yerinden çıkıyor ve tekrar takılabiliyordu. bu tuş samsung’un sesli asistanını aktive etmek için kullanılıyor ve zaten türkçe desteği de olmadığı için hiç kullanmıyordum aslında. telefonumu da sürekli orjinal kılıfı ile kullandığım, yere düşürmediğim ve titiz kullandığım için bu nasıl olabilir? tamir etmeye zorlayıp daha büyük hasar vermeyim, teknik serviste daha basit tamir edilir diye düşünerek 23 martta telefonu samsung teknik servisine gönderdim (ankara bdh bilişim). not; telefonu tüm kitapçıklarıyla orjinal kutusuna yerleştirip, hasar görmesin diye dışarıdan başka bir kutunun içerisine koydum ve kendim bizzat kargoya verdim.
    2 gün sonra telefonun garanti dışı işlem gördüğü ve tamiri için 1297 tl ücret gerektiğine dair arandım. açıklama olarak da tuşun tamiri için bütün ekran ve çerçevenin değişmesi gerektiği söylendi.
    4223205266 no ile kayıt açılıp, şu parçalar için ödeme istendi; https://eksiup.com/p/j23177335xdq
    sonrasında bunun kullanıcı hatası olmadığına dair ısrarcı oldum, telefonumda tek çizik bile yok bu nasıl olabilir diyerek incelenmesini istedim. talebim üzerine samsung çözüm merkezine kayıt oluşturuldu ve kendilerinden haber beklemem söylendi. ilerleyen günlerde çözüm merkezinden özlem hanım beni aradı ve ‘teknik servisten telefonun fotoğraflarını istediğini, bixby tuşunda darbe ve çiziğe rastlandığını, bu yüzden yardımcı olamayacaklarını’ söyleyince telefonu göndermelerini istedim.
    29 martta telefonu almak için kargoya gittim ve telefonun kutusunu açtığımda bixby tuşunun hiç olmadığını gördüm. durumu kargo çalışanlarına da söyledim ve birlikte kutunun her yerini didik didik ettikten sonra tutanak tutuldu.
    kargo tutanağı; https://eksiup.com/p/hj32016v38bj
    daha kargo firmasından çıkmadan samsung teknik servisi arayıp durumu anlattım. konuştuğum çalışan kayıt oluşturduğunu ve telefonu kendilerine tekrar göndermemi istedi.

araya bir de bayram girmesiyle 12 haziran, yani dün arandım. telefonun hasar tespitinde ve kabulündeki fotoğrafların incelendiğini ve telefonu zaten ilk gönderdiğimde bixby tuşunun olmadığını tespit ettiklerini, yardımcı olabileceği başka bir konu var mı diye ekleyerek söylendi. şansıma bunu söyleyen kişi aynı özlem hanımmış. bu sayede ‘telefonumu ilk gönderdiğimde de incelediğinizi, tuşunda darbe ve çiziğe rastladığınızı söylemiştiniz? darbe ve çiziğe rastlamanız için ortada bir tuşun olması gerekmiyor mu? aynı kişi 2 farklı tespiti nasıl yapabiliyor’ deme fırsatını buldum. aldığım cevap ise müşterinin sözel beyanlarını dikkate almadıkları, teknik ekipten kendisine gelen bilgileri ve kanıtları bana aktardığı yönünde oldu. prosedürün böyle işlediğini ve durumun incelenmesi için çözüm ekibinden yani kendilerinden daha üst bir kurum olmadığını da ekledi.

sonuç olarak; tuşu oynayan ve yerinden çıkan telefonumu, tamir edilmesi için samsung teknik servise gönderdim. rezalet zincirleri sonrasında servisten tuşu hiç olmadan aldım.
    en başından kullanıcı hatası olarak değerlendirileceğini zaten tahmin ediyordum ama altı üstü bir tuş, makul bir fiyata tamir ederler diye düşünerek telefonumu göndermiştim. bu düşüncem 20 gündür telefonsuz kalmama, dahası tuşsuz kalmama ve en önemlisi samsung türkiye’nin kalite seviyesini anlamama neden oldu.
    telefonumun bugün kargoya verildiğini söylediler. geldiğinde kendi açıklamalarının olduğu belgeleri de paylaşacağım. bu kokuşmuşluğu daha çok kişi görmesi için desteğinizi bekliyorum.

edit: dün teknik servisten, ilk gönderdiğim güne ait hasar tespit ve kabulünde çektikleri fotoğrafları istedim. hangi fotoğraf ile 'bixby tuşu olmadan gönderdiğimi' anladıklarını sordum. bugün tek fotoğraf göndermişler. kötü kalitede ve yakın çekilmiş bir fotoğraf. bu görüntü, telefonu tuşsuz gönderdiğime nasıl kanıt olabilir? https://eksiup.com/p/z4322582fveh

edit2: bugün samsung çözüm merkezinden arayıp, telefonu ücretsiz tamir edeceklerini söylediler. ekşisözlük olmasa sonucun ne olacağını tabii ki biliyorum. bu yüzden hepinize teşekkürler.

rezaletler zinciri hız kesmeden devam ediyor.
    edit3: samsung'un ücretsiz tamir edeceğini söylediği telefonum sonunda bugün elime ulaştı. ve bir şok daha yaşatmayı başardılar. telefonun ön kamerasında pamuk benzeri çöp unutmuşlar; https://eksiup.com/p/ga345104zcd7
    https://eksiup.com/p/vh34511r5u8a
    şokun etkisi geçince tekrar samsung'u aradım. durumu anlatıp, görselleri gönderip, tekrar arandığımda teknik servislerine hiç güvenmediğimi, nasıl ortamlarda onarım yaptıklarını kestiremediğimi söyledim. sürekli onarım işlemi gören telefonumun yenisiyle değiştirilmesini talep ettim. değişim prosedürünün farklı olduğunu, benim telefonumun bu anlamda değerlendirilmeyeceğini, kendilerine telefonumu tekrar gönderirsem bu sefer çok ilgileneceklerini, hatta mühendisin ilgileneceğini ve telefonumun açılıp, içindeki çöpün çıkarılacağını, kontrollerini yapıp bana tekrar göndereceklerini söylediler.
    ben ne yaptım? dışarıdan başka tamircilerle uğraşmamak için mecbur yine samsung'a gönderdim. bu sefer telefonu nasıl alacağımı ise merakla bekliyorum.
    edit4: samsung bugün aradı ve telefonda teknik hata saptadıklarını ve telefonu sıfırıyla değiştireceklerini söyledi.
  • hepi topu iki üç tuşu olan telefonun tuşunu nasıl kaybettiklerini sorgulatan rezalet.
  • rezalet gibi rezalettir.

samsung kullanıcısıyım allah yolumu servise düşürmesin mi diyeyim ne desem bilemedim
  • işte bu yüzden apple. adamlar garanti süresi içindeysen bırak tuşu tamir etmeyi direkt yeni telefon gönderiyorlar. apple fanboy diye dalga geçersiniz ancak buyrun sonuç.
  • kendinden daha üst bi merci olmadığını iddia eden türkcell çözüm merkezindeki orospu çocuğunu üst mecra emriyle özür dilettiğimi hatırlatan rezalet.
  • iyice rezilleşen samsung teknik servisin yeni skandalıdır. böyle rezilliklerden kaynaklı gittim huawei aldım onu da abd bitirme noktasında. her geçen gün sınırları zorluyor samsung.
  • rezalet gibi rezalettir. bu firma benzer sorunlarda, avrupa ülkelerinde bu şekilde mi davranıyorlar acaba çok merak ediyorum. tüketici hakkı korunmadığı için istedikleri gibi at koşturuyorlar bu ülkede.

gereken yapılmalıdır. gerekirse mahkemeye kadar gidilmelidir.
  • yok arkadaş. bu çekik gözlülerde inanılmaz bir insan sikme hastalığı var. fırsatını bulduklarında bi götünüzü dönmenize bakıyor. bu ibnelerin ceosuna bi uçan tekme atacaksın. bi de note 9'u götüne sokacan ibnenin. bixby tuşunu da gözünü oyup içine monte edip "oh amk işte bu" deyip seoul'daki türk şehitliğini ziyaret edip siktir olup gideceksin amk yerinden.

müşterinin haklı olduğu rezalettir.
  • rezalettir. samsung turkiye'nin musteri memnuniyeti politikasi ciddi manada ayaklar altinda ve kimsenin bunu umursadigi da yok. ılk rezaletleri degil, son rezaletleri de olmayacak.