• 13-06-2020 20:25:14 itibarıyla bakan tarafından twitterdan açıklanandır.
  • şahsımı ürküten sonuçlardır..
  • dunden bugune vaka sayisi 200+ gelmis. birileri de diyordu ya ikinci dalga geliyor diye... ilk dalga gecmedi ki henuz ikinci dalga gelsin. bu halk, ulkenin saglik bakaninin uyarilarini kale almiyor. sokaklar hala isi gucu olmayan, maskesiz rahat rahat gezinen insanlarla dolu.

(bkz: normallesme sureci)
    (bkz: yaklasiyor yaklasmakta olan)
  • 13-06-2020 20:26:29 itibarıyla covid19.saglik.gov.tr adresinde açıklanandır.

aktif vaka sayısı: 21798

bugünkü test sayısı: 45092
    bugünkü vaka sayısı: 1459
    bugünkü vefat sayısı: 14
    bugünkü iyileşen sayısı: 985

toplam test sayısı: 2586995
    toplam vaka sayısı: 176677
    toplam vefat sayısı: 4792
    toplam yoğun bakım sayısı: 684
    toplam entübe hasta sayısı: 284
    toplam iyileşen sayısı: 150087
  • amma abarttınız ha. grip bile yılda 650 milyon bin milyar kişi öldürüyor. bugün bile kaldırımdan düştüğü için en az 3-5 milyon kişi entübe olmuştur. ama sizin derdiniz başka. öleyim de hükümete çakayım diye bekliyorsunuz. sizi gidi pandemiciler sizi. sizi gidi asosyal coronacı covidistler sizi.bizim sıtarbakstaki aşırı sosyal yaşantılarımızı kıskandığınız için yasak istiyorsunuz değil mi ha? size inat latte'yi günde ikiye çıkarttım. böylece sosyalliğim de iki katına çıktı. hepinize yetecek kadar sosyalliğim var benim. kudurun işte. ama duuur daha bitmedi. parklarda çimenlerde yuvarlanaraktan da sosyallik combosu dersi vereceğim size. siz evinizde çatlayın patlayın e mi. aşırı sosyalim ben aşırı sosyal..
  • a-normalleşme.

ilk yarı sonucunda 3-0 öndeyken 'mükemmelsiniz, baskı yok rahatça oynayabilirsiniz' dersen o takım uzay takımı bile olsa kaybeder. yönetim istifa!
  • ne yazık ki artık kimsenin önemsemediği vaka sayısıdır.
  • her gün 900 vaka varken sokaklarda gez, 1400 vaka olunca korktum de. bu virüs hiç bitmedi ki. ekonomiyi sağlığa seçen ve süreci bok gibi yöneten ilgililerin suçu bu, halkın değil.
  • olamamıştır.
hesabın var mı? giriş yap