şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce stade de france yakınlarında başlamış ve çeşitli bölgelerde gerçekleşmiş saldırılardır. inşallah zarar gören yoktur.

  edit: medyaya düşen son bilgilerle durumu biraz toparlayacak olursak: sadece patlama değil, patlamanın dışında farklı yerlerde silahlı saldırılar da olmuş ve maalesef ki 100'ün üstünde hatta çok üstünde insanın öldüğü söyleniyor. konser salonundaki tüm rehineleri öldürmüşler.

  ya allah belanızı versin sizin ya.

  http://www.haberaktuel.com/…-var-haberi-982217.html buradan takip edebilirsiniz.

  burda kişisel yorumumu da katmak istiyorum: lütfen artık mazlum ayırmayı bırakın. dilekleriniz, dualarınız tüm masumlar için olsun. zira ben dualarımı böyle ediyorum. ayırmaya devam ettikçe önümüzü de iyi görmüyorum.

  reddit tüm kaynakları toplamış ve haberler anlık yenileniyor. canlı takip edebilirsiniz.

  https://www.reddit.com/live/vwwmdb26t78v
 • ilginçtir bugün de almanya milli takımının kaldığı otelde bomba ihbarı yapılmıştı.

  http://www.trthaber.com/…a-bomba-ihbari-215845.html
 • terör destek aldıklarını desteğinizi sürdürün yoksa tehditinde.

  100'den fazla vatandaşımızın öldüğü ankara patlaması sonrası sessizliğe bürünen devlet erkanımız saldırıyı protesto etmek için acilen fransa'ya uçak kaldıracaktır.
 • yolda yatan 10 kişinin ölü veya ağır yaralı olduğu belirtilen saldırı.

  edit: keşke bu kadariyla kalsaydı. 60dan fazla ölü ve 100 kadar rehine var.
 • bu fransa da avrupa'nın orta doğusu galiba. önüne gelen patlama, saldırı paris'te oluyor.
 • stadda korku havası var diyen arkadaşı okuduktan sonra maçı açtım adamlar meksika dalgası çekiyorlardı, ya olaydan haberleri yok ya da haber yalan.. inşallah haber yalandır..
 • patlama bilgisi yok ama bir restoranda etrafa rastgele ate açılması sonucu 2 kişinin öldüğü 7 kişinin yaralandığı belirtiliyor
 • not: bu entry twitterdan yeni haber geldikçe düzeltilmiştir. tek kaynak twitterdan yaptığım fransızca çevirilerdir. bilgiler yanlış olabilmekle beraber saniye saniyesine yazmaya çalışıyorum önemli bir şey olduğunda.

  twitter'dan çevirdiğim kadarıyla 10 ölüden bahsedenlerin olduğu patlama. ama kesin bir şey söylemek için erken malum elini nereye sallasan dezenformasyon internette.

  edit : 3 silahlı kişiden bahsediliyor aynı zamanda.

  edit : bataclan civarında olmuş saldırı, charlie hebdo'ya yakın olması ilginç bir ayrıntı.

  18 kişiden bahsedilmeye başladı, bilanço ağırlaşıyor.

  rehine alınanlar varmış sanırım, sadece birkaç kişi yazmış ama kesinliği yok. (afp'yi kaynak gösterenler olmuş.)

  olay mahalinden video : https://www.youtube.com/watch?v=5d-bb_v1hfc

  maçın oynandığı ve televizyonda maçın yayınlanmaya devam etmesi konusunda çok tepki gösteren var. yakından tanıdığımız bir ülkeyi hatırlatıyor.

  bataclan tiyatrosunda 60 rehine olduğu söyleniyor. 80.000 kişinin olay mahaline çok yakın staddan nasıl çıkacağı ise büyük bir sorun.

  30 kişinin öldüğü bildirilmeye başlandı.

  son edit (umarım): 150'nin üstünde ölü olduğu bildiriliyor, sadece bataclan tiyatrosunda 100 ölü var. operasyon bitmiş teröristler öldürülmüş.
 • twitter, le monde, france 24 gibi sosyal medya ve anaakım medyada bahsi geçen olaylar. x. arrondissement ve stade de france civarında saldırılar olduğu söyleniyor. saldırılarda kalaşnikof kullanılmış. çok sayıda ölü olduğu ve bomba patladığı farklı kaynaklarca söyleniyor. twitter'da #fusillade hashtag'i ile takip ediyorum.
 • geçenlerde büyük bir terör saldırısının önlendiğine dair haberler mevcuttu fransa için. bugünde bu yaşanıyor.

  adamlar resmen fransa'ya kan kusturacaklar.