şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yine bir arıza bakım operasyonu ve yine sular yok. hem de 30 saat! kesinti birazdan başlıyor yarın öğlen 4'e kadar.

http://www.bloomberght.com/…klamasi-30-saat-surecek

su alamayacak bölgeler şöyle;

beyoğlu ilçesi: kaptan paşa, piyale paşa, fetih tepe, piri paşa, keçeci piri, kulaksız, istiklal, yenişehir, hacı ahmet, bostan, bülbül, kocatepe, çukur, kalyoncukulluğu, sururi mehmet efendi, yahya kahya, çatma mescit, kamer hatun, hüseyinağa, kuloğlu, şehit muhtar, cihangir, kılıç ali paşa, firüz ağa, evliya çelebi, şahkulu, asmalı mescit, katip mustafa çelebi ve tomtom mahalleleri ile ömer avni, örnektepe ve pürtelaş hasan efendi mahallerinin üstkotları

şişli ilçesi: gülbahar, mecidiyeköy, kaptan paşa, halide edip adıvar, halil rıfat paşa, mahmut şevket paşa, cumhuriyet, duatepe, merkez, 19 mayıs, meşrutiyet, halaskargazi, teşvikiye, harbiye, inönü, ergenekon, bozkurt, eskişehir, feriköy, yayla, kuştepe, izzetpaşa, esentepe ve fulya mahallesi

kağıthane ilçesi: gültepe, harman tepe, telsizler, ortabayır, çağlayan, hürriyet, gürsel, talatpaşa, mehmet akif ersoy, nurtepe, hamidiye ve merkez mahalleleri ile yahya kemal mahallesi üst kotları.

beşiktaş ilçesi: levent, etiler, ulus, nispetiye, kültür, akat, rumelihisarı, gayrettepe, dikilitaş, balmumcu, yıldız ve levazım mahalleri ile bebek, arnavutköy ve kuruçeşme bölgelerinin üst kotları.

eyüpsultan ilçesi: hasdal askeri kışlası, kemerburgaz (mithatpaşa ve mimarsinan) ve göktürk mahalleri.
  • beyoğlu, şişli, beşiktaş'ta su yokmuş 30 saat. bu 3 ilçe zaten istanbul'un yarısı. hatta etki olarak istanbul'un %90'ı eder.

yeterli su deposu olmayan iş merkezleri için durum fena.
  • carsamba ögle sonrasi 4 e kadar su kesintisi devam edicek.günde 3-4 defa zıçan arkadaşlarimiza kolay gelsin.calisanlar isyerinde isini halletsin.şişlide avmlere gidip hacet gidermek isteyen arkadaslarimiz sabah saatlerinde gitsinler.ögleden sonra araplardan yer bulamaz sirada altiniza yaparsınız.sabah 9.30 itibariyle su kesintisi baslamistir.rezervuar üst kapagıni açın sifon icin suyu ordan doldurun rahatlıkla sifonu kullanın efendim.kovayla su döküp tuvaleti bok etmeyin.olabildigince evde yemek yiyip mutfakta zor duruma dusmeyin dısarida atistirmaya calişın.aksam eve geç gelin bugunu atlatın kafi.yarin bir sekilde umutla geçer.cok sıçalaksaniz yarin sabah zor geçecektir.yıkanma mevzuna hic girmiyorum carsamba akşamina kadar pis gezin .parfüme deodaranta,kolonyaya abanın.
  • evde 1 günlük ihtiyacımızı giderecek kadar su depoladık da iş yerleri de önemli şimdi. misal macfit'in kendine ait su deposu var mıdır? bilen birisi varsa yeşillendirirse sevinirim. ayrıca bu devirde 1 günlük su kesintisi nedir arkadaş ya? son 6 ay içerisinde ikinci defa yaşanıyor bu durum.
  • benim gibi 5 dk sular kesilse bile deliren, dusunme fonksiyonlarini yitiren biriyseniz sinir krizleri gecirip, durumu dusundukce nefes darligi cekmenize sebep olacak metafiziksel gelismedir. metafizik diyorum diyorum cunku, amina kodumunun isale hatti senede 100 kere arizalaniyorsa ve bu siktiminin arizasi her ne sartta olursa olsun giderilemiyorsa ben orda mantigin kalmadigini dusunurum.

bu durum anasini siktigiminin iskisinin dunyadaki en faydasiz kurum oldugunu tekrar kanitladi gozumde. yapacaginiz isi, uyduracaginiz bahaneyi, kazandiginiz paralari, hepsini ayri ayri ...
  • istanbul'un göbeği (beyoğlu, şişli, kağıthane) diyebileceğimiz semtlerde geçerli olan 30 saatlik su kesintisi ve ekşisözlük halkı buna bir tepkide bulunmamış. çok ilginç
  • istanbulun can damarı olan ve en yoğun ilçelerine 30 saat su verilmemesi olayı.
    belediye ve iski olarak 30 saat sürmesi planlanan adı üstünde "planlı kesinti"'nin tüm imkanlar seferber edilerek; gerekirse dışardan bedaş'tan, igdaş'tan,taşeronundan ekstra çalışan temin edilerek, olabilecek en kısa sürede çalışmanın bitirilmesi gerekti.ancak mühendislerimiz aşağı yukarı 3-5~ milyon kişiyi şehir şartlarında 30 saat susuz bırakmayı uygun görmüşler.en iyi dileklerim kendileriyle...
  • su hala kesik. bu çağda bu rezilliği yaşatan iski'ye teşekkürler. internet, elektrik, doğalgaz vs hepsini kesin de su önemli be!