şükela:  tümü | bugün
  • tatlı dil forumu için gerçekleşeceği açıklanan üç günlük seyahat (tatlı dil forumu neyse ve erdoğan'la ne ilgisi varsa!). çok sayıda bakan'la ingiltere'ye gidecek olan erdoğan, kraliçe 2. elizabeth ve ingiltere başbakanı theresa may ile görüşecekmiş. seyahatin ve olası görüşmelerin zamanlaması biraz manidar mı ne!
    https://tr.sputniknews.com/…ngiltere-elizabeth-may/
  • abdullah'a sahip olun diyecektir.

edit : ekşi sözlük'te kendini eğitimli - elit olarak addeden yazarlar var. lakin hala siyasetin dengeleri bilinmiyor. şahıs için "icazet almaya, izin almaya vs" diyenlere hayretle bakıyorum. şahsın kökeni diğer taraftadir. ingiliz kökenli olan ise kardeşidir.
  • (bkz: türkiye'deki güç dengesi)
    türkiye'nin stratejik konumu sebebi ile siyasi parti/sermaye/cemaatlerin arkasında sponsorlar bulunur ki gidişata etki edebilsin.
    bu sponsorlar dolaylı şekilde yardım yaparlar. örnek vermek gerekirse katar'ın türkiye'ye para getirmesi, aslında ingiltere'nin sponsorluğunda gerçekleşen bir destektir. bu sayede etki alanı oluşturabilirler, ingiltere avrupa birliğinden ayrılmaya karar verirken bizim de ibremiz avrupa birliğinden uzaklaşır mesela.
    kim ne derse desin, erdoğan'ın yurtdışındaki ana destekcisi ingilteredir. son hadiselere bakacak olursak, bu destek konusunda görüşme gerçekleşecek.
  • tatlı dilli olmak için nasıl konuşulmaması gerektiğini de göstermek gerekiyor tabi.
  • sanırım eğitim amaçlı bir seyahat.

çünkü diğer adaylar ; (bkz: jürgen habermas) ,(bkz: karl popper), (bkz: foucault), (bkz: freud) ve (bkz: daron acemoglu)'ndan , (bkz: kuantum)dan, (bkz: endüstri 4.0) dan falan bahsediyorlar.

danışmanları ''başganım bu seçim, diğerler seçimler gibi bağırarak, söverek olmayacak, gel bi erasmus tadında 3 günlük eğitime girelim''
    demiş olabilir.

edit: mesajlara boğan akp'li kardeşlerime sesleniyorum.eğitim almak kötü değil. sizin kulağınıza eğitim,erasmus kötü şeyler gibi gelebilir ama değil. mesela siz de deneyebilirsiniz.açın 1-2 kitap okuyun. hayat görüşünüz,hocalarınıza sorduğunuz ''kimle ilişkiye girsem haramdır,kimle girsem helaldir'' sorularından öteye geçsin.
  • borç istemek için olabilir
  • diyaloglar şaşırtmayacaktır.

--- spoiler ---
    kraliçeyle; (bkz: havaryu)
    başbakanla; (bkz: where is kravat)
    --- spoiler ---

edit: mkp uyardı başbakan kadınmış.
    (bkz: kız mıdır kadın mıdır bilemem)
  • vay vay vay. seçimlerin sonucunu öğrenmeye gidiyor demek. mevzu görev süresinin uzatılması olsa gerek.
  • muhalefete bak çay demle.komiklikler ,şakalar, izin almaya gitti diyenler bile var. e madem öyle aksi bir durum olmaz da, oldu ve seçimi x kazandı diyelim.izini ona mı verdiler? bir diğeri yazmış ince veya akşener gitse ne derler ? diye. adam mevcut cumhurbaşkanı ile , şu anda devletin hiç bir kademesinde yer almayan sıradan vekili bir tutuyor. vay be ..
    tanım : devletin başının diğer bir devlete ve yöneticilerine ziyaretidir.
  • kraliçeden icazet almaya gidecektir.