şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3 yaşlı ingilizlerin ilk derbisi. bu seneki koşu son yılların en denk mücadelesi olacak diyebilirim. güzel yarış olacak. carbonaro ve göğüsgeren gibi iki güzel tay sakatlanmasa acayip bir yarış olacaktı ama göğüsgeren haftada bir koşamadığı için, carbonaro'ysa adana çiminde heba edildiği için yoklar. lan ikramiye 1 milyon dolar olsa yine de öyle bir tayı adana çiminde koşmam, delirmiş bunlar. yemişim tendürek koşusunu.

  rhythm divine: ben hariç herkesin favorisi. son yarışının son 100'ünü hiç beğenmedim. performans olarak geriye gidiş var sanki. kocaeli'ndeki gereksiz kum yarışına ne gerek vardı bilmiyorum. yine de bu grupta ben grup 1 atı olucam diye bağıran tek isim.

  bodyguard hero: daha elle tutulur hiçbir atı geçmeden hemen şampiyon adayı ilan edildi. yine bir halis karataş pohpohlaması daha. kazanamaz demiyorum ama sanki ekürisi bir tık daha iyi. fazla yıpranmaması hatta hiç yıpranmaması ciddi avantaj olur.

  civanım: son yarışı kolay grupta olsa da tuta tuta kazanınca dikkat çekti. kışın dinlenmedi ama kışın koşan atların from olarak top seviyeye çıkacağı zamanlardayız. bundan sonra çöküş başlar. sürpriz yapabilir.

  distant shining: iş bilmez vizyonsuz sorumlularınca adana kumunda harcanan bir tay. luxor'u kaba kumda koşmak aşırı vizyonsuzluk ister. düzgün bir programla ilerleseydi şu an yarışın net favorisiydi. özcan yıldırım tercihi var ama sürpriz olur en fazla.

  hep beraber: son yarışında çimi görünce şov yaptı. jokeyi bir tecrübesizlik yapmazsa ve önlerde çok yıpranmazsa favorilerimden biri. halis'e fedai koşturmazlar inşallah.

  run and win: halis bey tercih etmemiş. bunda kahraman ekürisinin bu sezon şov yapmasının etkisi var mı bilmiyorum ama ahmet çelik halis'in tercih etmediği atlarla halis'i madara etmeye bayılıyor. ancak bana pek grup 1 atı gibi gelmedi.

  sharpa: yine vizyonsuzluktan ölen bir eküriyle karşı karşıyayız. yahu bu at 1900'de güzel bir yarış kazanmış gaziye göz kırpmış, ne işi var tekrar 1600'de? ondan sonra ülkede mesafe atı yok diyoruz. nasıl olsun ki? at zaten yorgun, biraz dinlenip direkt sait akson'a gidip oradan gaziye bağlanacaktı. bu kafayla seneye adana'da kv6 kovalarsa şaşırmam.

  after forever: lan bütün vizyonsuzlar bu yarışa mı toplanmış nedir. bismillah be kardeşim ne işiniz var bu yarışta? sırf halis bindi diye sihirbaz yalakaları abarta abarta frankel yaptı tayı. böyle atları aniden sert bir harbe atarsanız geçmiş olsun. tay depresyona girmese bari. halbuki gelecek vaadediyordu.

  aracı'lar bu sezon aşırı formsuz. önceki yarışları bu yarışa hazırlık olarak galop niyetine koşup vizyon şov yaparlar mı, zor. düşük ihtimal. katma değer iyi at olacak ama daha zamanı var gibi. montana'nın ne mesafesi ne de pisti belli. gördüğü her yarışa atlayan paragöz bir eküride harcanıyor. aga osman, darkholm kuru kalabalık.
 • son yıllardaki en iyi jenerasyonun ilk açık grup 1 koşusu. bu jenerasyonda en az 10 tane şampiyon adayı sayılabilir.

  yarışın favorisi aynı zamanda benim de favorim rhythm divine son yarışında jokeyinden kaynaklı sonlarda öksürür gibi oldu, yarınki denemede 5 boy da ayırabilir.

  distant shinig ve katma değer‘in gerçek güçlerini yarın merakla izleme imkanı bulacağım.
 • favorim hep beraber kazandı. 19.60 ganyan ve %1,98 agf. vay be. çok küçümsemişler tayı. tabii bunda sihirbaz şişirmesinin de etkisi var.
 • kosuyu byerley türk hattından gelen fedai kahraman ekurisinin yetistirip kostugu hep beraber isimli safkan kazanmistir. hem de rekor bir derece ile. basarisi daim olsun.