şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır konsere gitmeyen biri olarak, aşırı heyecanla beklediğim konserdir.

fikir vermesi adına son konserlerinin setlistini buraya bırakıyorum.

https://www.setlist.fm/…mpere-finland-6becc2fe.html
  • pazar gününü iple çektiren.
  • scott bradlee nin bile gelmediği konser.
  • postmodern jukebox'un önemli hiçbir isminin gelmediği konser oldu. hatta toplam 4 kişi gelmişti. sırayla değişip söylediler maalesef.

öyle ki piyanonun başında scott bradlee'yi görmeyince hayal kırıklığına uğradım. scott bradlee's postmodern jukebox diyorsun, scott bradlee yok aq saçmalığa gel.

sunucu dani armstrong olmuştu. yanında da hannah gill vardı. ilk defa postmodern jukebox için sahne alan 20 yaşında bir kız getirmişlerdi. bir de yanlış hatırlamıyorsam wayne brady vardı. maalesef hiçbirisi postmodern'in as kadrosundan değil.

hadi her şeyi geçiyorum, en büyük hayal kırıklığım çaldıkları şarkılar oldu. creep ve seven nation army çalınmayan postmodern jukebox konseri mi olur yahu? biletix'ten bileti alırken dinlenecek şarkılar arasında tavsiye olarak sadece bu iki şarkı yazıyordu zaten. kesin çalacağını düşünmüştüm. son ana kadar creep çalacak diye umutla bekledim, hakikaten de çalmadı. inanamadım. önemli ve bilindik şarkılarından sadece radioactive'i çaldılar. zaten herkes de eşlik etti. diğer şarkılarda izleyiciler de pek eşlik edemedi.

zorlu öyle bir alkol satın alma düzeni kurmuş ki, bir kere alan, sırayla uğraşmak istemediği için bir daha alamıyor. o da apayrı bir olaydı.

bu kadar sövdüm de çok mu kötüydü? hayır. gayet iyiydi. ama postmodern jukebox bu değil. çok daha iyisi.
  • sözlükteki yorumları okuyunca "boşuna gidemedim diye üzülmüşüm" dedirten konserdir.