şükela:  tümü | bugün
  • zalim diktator brederin khulemick'in halkina uyguladigi baskilar sonucunda peyda olmustur.
    bilindiigi uzere khulemick halkinin ameliyatla kendisine kuyruk takmasina izin vermiyordu. bu olay ileride tarih kitaplarinda kuyruklular baskaldirisi olarak da gececektir.
  • her şey "mesele sadece üç beş kum tepesi değil" çıkışından sonra gerçekleşti.
    cydonia bölgesinde kurulan protesto çadırları, mars büyükgezegen belediyesi zabıtalarınca yakılınca olaylar çığrından çıktı.
    s1rr1 5ur3yy4, kepçeli pathfinder'ın önüne yattı,
    kırmızılı droid'e gaz sıktılar...
  • bu ne kalabalik?
    babanne , dede ne isiniz var burda?
    ne itiyosunuz be?
    bu sac teli kadar ince kopruden gecememki ben.
    sanane benim dinimden.
    dua da bilmiyorum ben.
    abi burasi neden bu kadar sicak?
    yedi katta bu kadar sicak mi?
  • uçan arabalara uygulanan %130’luk toplam verginin yeni yıldan itibaren %280’e çıkarılacağı ve 2295 model altındaki uçan arabaların trafiğe çıkmasının yasaklanacağı açıklandı. tüm bunlara cam filmi kaplamalarına getirilen yasak da eklenince, sikkitut halkı isyan bayrağını çekmiş görünüyor. kuyruk olayı işin bahanesi oldu.

edit: 3 kuyruklu vatandaşın öldüğü söyleniyor.

edit 2: 6’sı kuyruklu 29 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. başımız sağolsun.
  • ulan tam doğum günüme denk geliyor, gene bi ağız tadıyla kutlayamayacağız desenize!.
  • odessey parkında protesto çadırları yakıldıktan sonra cydonia gençliği sokaklara dökülmüş durumda.

an itibariyle öfkeli çapulçu marslı bir grup independence meydanında ''biz marsın çocuklarıyız, bizim ne kötülüğümüzü gördünüz ya'' diye cydonia polisinin üstüne yürüdü. ayrıca öfkeli gençler bir yukarı bir aşağı mars lisesine doğru gidip geliyorlar. olaylar çığırından çıkmış durumda.

diktatöre karşı olan muhalif mars partileri ve sanatçıları yarın 12:00'de odessey parkında buluşma çağrısı yaptı.
  • polisin halka ışın kılıçlarıyla saldırdığı yönünde ihbarlar da var. umarım gerçeği yansıtmıyordur.
  • orta fagonyada sıradan bir gün.