şükela:  tümü | bugün soru sor
 • burnuna gerçekten çok pis kokular gelmesine neden olan rezalet.

  kısa geçeceğim. kredi kartımda bekleyen işlemlerde 150 tl lik bir iade gördüm. sonra bir önceki ekstremde 150 tl lik aynı işlemi buldum. çoban petrol san. ltd. şti. isimli bir petrol ofisi bayi. işlemin ve iadenin yapıldığı gün aynı ve benim sadece markete gitmek için evden çıktığım pazar günü. nasıl oluyorsa 150 tl çekim ekstreme girerken iade sonraki döneme kalmış. yani ekstremle birlikte fazldan 150 tl ödemişim. (ilginçtir ekstrem de tam o gün kesiliyor. bak sen şu işe)

  asıl rezalet kokusu ise buradan sonra. akbankı arıyorum böyle bir işlem yapılmış kim bu çoban petrol belki de ben yanlış hatırlıyorum diye. bilgi verilmiyor bir kaç aktarmadan sonra bir arkadaş işlemin aslında aksigorta tarafından yapıldığını ve fakat farklı firma ismi göründüğünü söylüyor. ısrarla çoban petrolün bilgisini istememe rağmen pos makinesi verdikleri bu firmanın şehir bilgisine bile ulaşamadıklarını söylüyorlar bana.

  özetle bildiğiniz 150 tl kartımdan aksigorta ya da akbank tarafından rehin alınmış 1 aylığına gibi bir görüntü var. bunu 100.000 kullanıcı da yapsalar bir ay boyunca 150 milyon nakit elde etmiş oluyorlar. maddi olarak bir kayıp da yaşanmadığı için insanların çoğu farketse bile umursamıyor büyük ihtimalle. bddk kaç kullanıcı da böyle bir “hata” yaşandığını tespit etmeli bence.
 • rezalet gibi rezalet. aslında hırsızlıktır ama hırsıza hırsız demek çok ayıp.
 • bırak şüpheli işlemi,resmen nitelikli dolandırıcılık. ödeyememiş olsan bir de faizini alırlar.
 • rezalet gibi rezalettir. hadi diyelim ki alış veriş yapıldı gösterilen yer aynı zamanda herhangi bir suça karışmış bir yer. yasa dışı ürün satılan bir yer mesela. ne olacak? kart sahibi direkt şüphe altında kalmaz mı ?
 • mesaja iletişim bilgilerini sözlük üzerinden paylaşamayacağımı belirttim. bir telefon numarası vermişler. müşteri şikayet yönetimi falan bi şey. dahililere çıkan olmadı, du bakalım bir daha arayacağım. makul bir açıklama yaparlarsa buraya yazarım. yapamazlarda onu da yazarım. yarın bbdk ya bildirim yapıcam bir şekilde. çok ciddi bir haksız kazanç yaratma yöntemi bu. bildiğin kayıt dışı mevduat yaratabilecek bir yöntem eğer suistimal ediliyorsa.
 • şikayet biriminden aldığım bilgiyi aktarıyorum. önce hatalı işlem yapılmış sonra firma iade etmiş dendi. peki arkadaşınız niye aksigorta dedi diye sordum. sonra 4 5 dakika bekletildim ve evet ak sigorta ile ilgili “teknik bir sıkıntı” olduğunu. kart sahiplerinden farklı isimle çekimler yapıldığı sonra ise iade edildiğini söylediler. büyük bir ihtimalle kart bilgileri aksigorta da olan binlerce insandan para çekip bir ay sonra geri veriyorlar. ben bunun tam ekstre gününde olması, olayın oluş biçimi nedeniyle art niyet taşımayan bir şey olarak göremiyorum. gerçekten rezalet çıktı altından.