şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dün açılan başkentrayda bugün meydana gelen olaydır.

saat 21.30’dan 22:40’a kadar sincan istikametinden kayaş istikametine doğru başkent ray çalışmamıştır. işin kötü yanı ise en küçük bir uyarı, duyuru, anons yapılmamıştır ve güvenlikte yolcularla beraber birazdan tren gelir demiştir. ancak saat 22.40 olduğunda güvenlik artık beklemememiz gerektiğini trenin gelmeyeceğini ifade etmiştir. 21.30’da deseler ki tren çalışmıyor ona göre bir yol çizeriz. ama 22.40’a kadar bekleyip o saatte yolcular nasıl gidecek diye düşünmeyen bir toplu taşımacılık hizmetinden bahsediyoruz. işin bir diğer boyutu ise sincan istikametine giden trenler 22.20 civarında birleştirilmiş ve duraklardan yolcu almadan kayaş istikametine giderek seferini tamamlamıştır.

güya trenler yeni açılmış böyle şeyler olabilirmiş. trenler ücretsiz diye böyle bir muameleyi vatandaş hak ediyor mu?

153’ü aradığımızda ise sağolsunlar duraktan geçen otobüsün konumlarını söyleyerek yardımcı olabilirlermiş. gecenin bi köründe istasyonda tek başına olan kızlar vardı nasıl evine gidecek vs düşünen yok.

yolun yarısını otobüs yarısını taksiyle geldim tişikkirler sevgili bilidiyiciğim...
  • rezillik puanım 10/7.

ancak takıldığım bir konu var. gecenin bir yarısı dışarıda tek başına kızlar olsa ne olacak? türkiye cumhuriyeti devleti başkentinde, kızlar gece yarısını bile geçmeyen saatte kendi can güvenliğinden kuşku duyacak haldelerse, ahlaki değerlerimizle alakalı derin düşüncelere dalmalıyız. ben bol bol küfür ediyorum!