şükela:  tümü | bugün
  • saat 20:15'de başlayacak olan eurocup 2018 finalinin 2. maçı.
    biletler bugün itibarıyla mobilet üzerinden ufaktan satışa çıktı. ufaktan dediğim 1 ve 2. kategori satışları başladı. diğer kategorilerden henüz haber yok.

öte yandan zor bir final olacak. lokomotif kuban zaten sezonbaşından beri net favori, finale kadar da yenilgi yüzü görmeden geldiler. 20/20'yle finale çıkmak müthiş bir istatistik ama david blatt'ın da özel maçlardaki özel kurgularını iyi biliriz.
  • eurocup final serisinin son maçı olacaktır.
  • umarım 2-0 ile şampiyon darüşşafaka olacaktır. daçka için önemli bir gün. televizyondan izleme şansımız var ama tarihe tanıklık edeceğiz, o da önemli.

buraya daha sonra maç özeti ve de olursa kupa töreni eklenecektir.

edit: 2017-2018 sezonu eurocup şampiyonu darüşşafaka oldu. biraz geç girdim entariyi lakin buralarda kalsın. link
  • canlı olarak izleyeceğim eurocup final serisini 2. maçıdır. ilk maçı deplasmanda, rusya'da bu sezonu namağlup sürdüren rakibini yenen daçka bu maçı alırsa kupayı kendi saha ve seyircisi önünde kaldıracak.

yamulmuyorsam eurocup'ı kazanan euroleague'de yer alacak önümüzdeki sezon.
  • (bkz: #75984921)

yani şu entry yi yazıcak kadar basketbol cahili olmak da ender görülen bir şeydir heralde. basketbol gibi herkesin herkesi her an yenebildiği süprizlere açık bir branş için söylenmesini geçtim david blatt in yönettiği bir takım şunu söylemek cidden garip. ilk maçta olduğu gibi kuban gene favori ama boruyu döşeyeceğini falan düşünmüyorum.#yallahfutbola

ayrıca benim gibi maçı salonda takip ediceklerden de ricam biraz gürültü çıkaralım.
  • darussafaka nin kupaya uzanmasini bekledigimiz mac. 3. maca birakmamaliyiz bu isi. kuban gibi bir takim kendi evinde ust uste 2 defa maglup olmaz. basarilar dacka.
  • futbolda ve basketbolda fenerbahce hariç kimseyi desteklemem ve maçını izlemem ama darüşşafaka çok sempatik bir takım, umarım kupayı alırlar ve euroleague e yükselirler.

edit: scottie wilbekin bu seneki oyunuyla fenerbahçe doğuş a göz kırpıyor.
  • wilbekin yine ağırlığını koyuyor. bu adam hakkaten durdurulamaz gibi, nazar değmesin.
  • qvale'a bir türlü önlem alamadık, kuban tarafında fark yaratan oyuncu oluyor, süt danası