*

• ekonomimizin uçuşa geçtiği bu günlerde inanlar inşaat ve inanlar otomotiv'in sahipleri bugün kasaları boşaltarak, kepenkleri kapatıp gitmiş.

inanlar holding yönetim kurulu başkanı (bkz: serdar inan) 15 temmuz'dan sonra sorgulanmış ancak daha sonra serbest bırakılmıştı. inanlar ile çalışan bir arkadaşımın söylediğine göre bundan 3-4 ay önce kendisi çoktan ülkeyi terk etmiş ve kanadaya yerleşmiş. şirket son zamanlarda sıkıntı çektiği biliniyormuş ancak borç ertelem veya iflas erteleme vs. bulunmadan herşeyi toplayıp, bir muhattap bırakmadan kaçıp gitmeleri durumun çok vahim olduğunu gösteriyor.

bundan birkaç gün önce şirketin beşiktaş fulya'daki ofisindeki çalışanları çıkarmış ve kapamış. bugünde otomotiv tarafındaki ofislerini kapamışlar. bu firma ile ev alanlar şu an muhattap arayışındalarmış

2 firmanın çalışanlarına tazminatı bile verilmeden kapı dışarı edilmiş. twitter'da çalışanlar haklarını aramak için cılızda olsa seslerini duyurmaya çalışıyor ancak bağımsız?! medyamızdan ses yok. çalışanlar haklarını aramak çalışıyor. destek bekliyorlar;

https://twitter.com/…cal=default&q=inanlar&src=typd

edit: hürriyet haberi
    http://www.hurriyet.com.tr/…-inan-kayip-mi-40805382
  • twitter'ın bana gösterdiği ilk twit "peygambere ilk inanlar gençlerdi" şeklinde.

ne yazık ki bu güzel insanların (mağdurlar için yani işsiz kalan veya zarara uğrayanlar) hakları yanmış ama din ile afyonlanmış milletimizin aklı fikri ya saçma sapan dizilerde veya sahte kabadayılıklarda
  • (bkz: bilemiyorum altan)

iş bu entry mağdurlara destek olmak amacıyla girilmiştir. konu ve taraflar hakkında en ufak bir bilgi tarafımda mevcut değildir.
  • (bkz: yallah svihs)
  • bütün hayallerimi suya düşüren olay. bir an inananlar diye okuyup sevinmiştim ya.

edit: şaka bir yana, işten çıkarılan çalışanların tazminatlarını almasını umduğum olay.
  • haber dogru ise insaat sektoru icin buyuk olaydir.
  • umarım fiili ve hukuki yollardan seslerini duyurur emekçiler.

direnmeyene hükümetin baktığı yok...

zenginlerin kaçtığı olanın işçiye olduğu olaydır.
  • biz inandik siz inanmayin demek istesigim, calisanlara gecmis olsun diledigim he de
  • ilgini bir iddia. 2 kızının kanada’da okuduğunu biliyorum. gelecekte servetini kurdukları vakıfa bağışlamak istediğini söylemişti serdar inan.
hesabın var mı? giriş yap