şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olan bitenden az önce duyurulan hede.

  ulan keşke kaldırılmasaydı, kesin bu entry ile yarın debe'ye girerdim.
 • her sabah *neredeyse* güne başlama sebebimin elimden alınmasıdır.

  edit: abi biz bu adamlara anlatamayacağız galiba. şimdi burada fırtına kopacak yani bunu fark edemiyor musunuz? istatistikler sizin elinizde. açın bakın, günde kaç kayıtlı/kayıtsız kişi debe entry'lerini baştan sona okuyor? kaç kişi paylaşılmış bir debe entry'sine tıklayıp sözlüğe geliyor? benim gözümde 3-5 tane elitistin "beğenmiyorum" ayağı çektiği için kaldırıldığını ayrıca belirtmek isterim ama benim ne düşündüğüm önemli değil. bizim ne düşündüğümüz önemli.

  daha birkaç ay önce bir sürü adam hesabını niye kapatıp gitti? yaptığınız değişikliklerden rahatsız oldukları için mi yoksa bize fikir danışmadığınız için mi?

  şuraya bir anket koyup 1 hafta oylatmak zor şey miydi? bak soru basit: "debe'yi kaldıralım mı kaldırmayalım mı?" sonucuna göre hareket etmek çok mu zor? bunu düşünmek çok mu zor? bu benim doğaçlama aklıma gelen ilk çözüm. bundan ekmek yiyen ben değilim, yönetim olarak sizsiniz. e bir zahmet oturun akla ilk gelen fikri beğenmemek yerine ikinci, üçüncü fikri geliştirin.

  ama "böyle böyle yaptık, şunu kaldırdık, bunu indirdik, bundan sonra böyle" anlayışını artık nolur bırakın ya. nolur ya. ekşi sözlük topluma mal olmuş bir platform. neyin kafasındasınız yıllardır çözemedim, bir gidin yüzünüze su çarpın kendinize gelin. kitlesel bir ayrılma falan mı bekliyorsunuz uyanmak için? kitlesel olmaz o, parça parça kopar insanlar buradan. ama o zaman da siz uyanamazsınız bilesiniz. uyandırayım istedim.

  edit: (bkz: #65559026)
  edit: (bkz: #65563380)
 • (bkz: deme)
 • hoaydaaa

  debe'nin yerine kim gelecek kılıçdaroğlu mu? adamda şükelalık vasfı yok bir kere.

  edit: bir kişi de uyarmamış yazım yanlışı var diye. tesadüfen fark ettim biraz önce, düzelttim.
 • anayasa değişikliği sürecine denk gelmesiyle zamanlaması manidar dedirtmiş olay.
 • sözlüğü sözlük yapan şeylerden birinin daha gitmesidir.
 • tamamen kaldırılması yerine bkz.'dan ibaret olan veya ilk entry'nin yazarına sataşma içeren entry'lerin listeye alınmaması daha doğru olurdu diye düşündüren karar.

  benim gibi debe'yi dünün en beğenilen entry'leri yerine "dünün en popüler başlıkları" niyetiyle takip eden yazarları üzmüştür doğrusu. debe sayesinde ertesi gün bile olsa pek çok önemli gelişmeden haberim oldu. her gün sözlüğe giremiyoruz, gözden kaçan haberler oluyor.

  üstelik okuyucuların günün popüler başlıkları haricinde görebildiği bir vitrindi. kaldırmayın desek dinlemezsiniz biliyoruz da en azından bu duruma bir alternatif bulunmalı.