şükela:  tümü | bugün
  • edit 3: bu arada düzeltiyorum ve başlıkta hatalı olduğumu kabul ediyorum. bu noktada hatam tırnak işaretini görmemek olmuş. bunu söyleyen chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu. işte kaynak tabi can dündar'ın bunu bu şekilde onaylarak lanse etmesi de ayrı bir cahillik. yine cahil kaldın cancığım.

almanlar'ın hitler düzenini yıktığını düşünen eski cumhuriyet gazetesi yayın yönetmeni'nin sözü. resmen cahillik akıyor.

işte o tweet resmi

işte o tweet

edit: can dündar'ı eleştirirsin troll derler, erdoğan'ı eleştirirsin sen ermenisin derler. kardeş doğruları kim söyleyecek var mı biri acaba ? yanlışa yanlış denir bu dünyada. yok öyle kastetmiş yok böyle kastetmiş.

almanlar yıktıysa hitler'i bu bayrak nedir ?

edit 2: bu arada nasıl bir ülke olduk ya. adam resmen eleştirdim diye beni istemiyor. bu nedir arkadaş. bu nasıl bir çekememezlik. sen benim daha kim olduğumu bilmeden bir eleştiriyle beynindeki ön yargılarını yürüterek nasıl cahil olduğunu kanıtlıyorsun. yapmayın bu hataları. küfür etmen ise ayrı bir terbiyesizlik.

edit4: (bkz: 13 ocak 2018 kemal kılıçdaroğlu cahilliği) olarak içeriği taşıdım.
  • almanların birçoğu, hepsi demiyorum ancak birçoğu bugün hala onlara hitlerle ilgili bir imada bulunduğunda suratı kızarıyor, sesi içine kaçıyor geçmişteki bir hataydı diyerek utanıyor. anayasal olarak hitler ile ilgili birçok yasak da mevcut.

almanların hitler düzenini yıkması işte budur. bunu kastediyor olabilir mi amına kodumun malı seni?

sen fethullah gülen düzenini yıkabildin mi peki? neydi onun düzeni? kendinden olmayan herkesi bertaraf etmek, hırsızlık yapmak, yapanları korumak, kul hakkı yemek, masumları hapse atmak...

yıkabildin mi? yıkamamışsın bak. fetö gider, menzö gelir bu kafayla devam edersen. anlayışı yıkmak budur işte. anlayışı yıkmak budur: (bkz: #70285813)

seni ve senin gibi tüm cahil art niyetli insanların yok olmasını istiyorum. bu devran dönecek and, and olsun.

yoo almanlar utanmıyor her biri aslında bir nazi diyen arkadaşlara da şu gelsin: https://www.quora.com/…do-germans-think-of-hitler-1
  • fiziksel yıkımdan bahsetmediği için cahillik falan değildir. iktidar yıkmak kolaydır, tanka topa tüfeğe bakar, ama fikirler iktidarda kalmaya devam eder, işte onu yıkmak zordur, almanlar bunu başarmıştır, bizim çılgın türklerden daha iyisini beklemek en doğal hakkımızdır.
  • almanlar nazi düzenini yıkmadı ve can dündar'ın kastettiği şey de hatalı.

can dündar fanatiği de olsanız, başlığı açan yazarın annesine küfrederek tarihi değiştiremezsiniz. can dündar da hata yapar.

sakin.
  • almanlara hitler ile ilgili imada bulunduğun zaman çoğunun yüzü gülüyor, içten içe sırıtıyorlar.

nerdeymiş o utanan almanlar?

bavyera birası içmekten beyinleri yanmış 3 5 tane merkel yalakası amsalak alman utanıyordur.

tüm almanların hitler karşıtı olduğuna inanmak nasıl bir amsalaklık?

amsalaks?

ne güzel lan düşünme, okuma, bilme sadece küfür et.

ulan bir insan neden can dündar yalakası olur?
  • adam tırnak içinde yazmış. kendi cahilliği değil öyleyse bile.

ama tırnak işaretinin anlamını bilmeyip başlık açmak bi şey cüreti, ne cüreti?
  • senelerce almanyada yaşamış babamın bir lafı vardır. "her alman bir hitlerdir" der. bu laf kimine göre ağır gelebilir. ama adamın 80lerde orada yaşadıkları onu böyle düşünmeye itmiş.
  • olmayan cehalettir. bugün almanların birçoğu hitler'den utanıyor. elbette faşist destekçileri hala var, hem de bir sürü. ancak resmi durum ve araştırmalar bunu gösteriyor. sonuç olarak şu anda anayasalarıyla bunu teminat altına almış durumdalar. zira faşist bir parti seçim kazanamıyor.

https://www.economist.com/…ns-see-him-changing-what

https://www.quora.com/…do-germans-think-of-hitler-1

okuma bilme diyen adamın 2 lafından biri amsalak. sik kafalı herif, sen ne okuyorsun? sen ne biliyorsun? kimsin lan sen? ben şuraya akademik kariyerimi koysam götün uçuklar. neden böyle ağzı bozuk konuşuyorum peki, çünkü sizin gibi orospu çocuklarının anladığı tek dil budur : )
  • can dündar tarihi işine geldiğine göre değiştirmede çok başarılıdır. vakti ile mustafa diye film çekmişliği de ondandır.
  • can dündar'ın cehaletinden ziyade ard niyetliliğinin bir kere dafa ifşası olan tweettir.

almanlar rus cephesinden zaferle dönse ne olacaktı acaba sayın beyinsiz ekşici piçi? o nazileri "yıktı" dediğin halk yine führer'inin yanında yer alacak, yine reich reich diye böğürecekti.

hitler stalingrad savaşından sonra çökmüştür, sonrası çorap söküğü gibi gelmiştir. hitler'i alman halkı yıkmamıştır.

bak salak yavaş yavaş oku: hitler'i alman halkı yık - ma - mış - tır.

salak.